Zayıflatan Yiyecekler Neler

Zayıflatan Yiyecekler Neler?

Tabiri caizse fidan gibi bir görünüme sahip olmayı kim istemez ki? Özellikle de farkında olmadan aldığınız kiloları ansızın tartıda gördüğünüzde ”Eyvah” dediyseniz doğru yerdesiniz. Eğer fazla kilolarınızdan kurtulmak ve eskisi gibi aynaya baktığınızda kendinizle barışık olmak istiyorsanız işte sizlere zayıflatan yiyecekler listesi;

Zayıflatan yiyecekler hangileri?
Zayıflatan yiyecekler
 • Maydanoz

Obezite ile savaşan birçok hasta maydanoz kürü tedavisi uygulamaktadır. Maydanoz suyu içerek birçok kişinin kilo verdiği kanıtlanmıştır. Eğer kısa sürede kilo vermek istiyorsanız sabahları aç karnına maydanoz suyu içebilirsiniz.

 • Yeşil çay

Yeşil çayın zayıflama üzerindeki etkisi son zamanlarda oldukça popüler. Özellikle metabolizmayı hızlandırıcı etkisi ile tanınan yeşil çay günlük olarak 3 fincan tüketildiğinde kısa bir süre zayıflamaya olan etkilerini gösteriyor.

 • Yoğurt

İçerdiği kalsiyum ve çeşitli mineraller sayesinde bağışıklık sistemini ve kemikleri güçlendiren yoğurt ara öğünler için en mükemmel seçenektir.

 • Yumurta

Günlük olarak 1 adet haşlanmış yumurta tüketimi kas yapmaya yardımcı olur. Obezite ile savaşanlar için önerilen yumurta aynı zamanda yağ yakımı konusunda da faydalıdır.

 • Ceviz ve badem

Obezite için faydalı olan ceviz ve badem kas yapımına yardımcı olmakla birlikte iştah kesici özelliğe de sahiptir.

 • Zeytin

Bağışıklık sistemini güçlendirmeye yarayan zeytin tokluk hissi sağlamaktadır. Ayrıca zeytin içerdiği demir sayesinde de vücuda enerji verir.

 • Tam tahıllı ekmek

Obezite ile savaşanlar için önerilen tam tahıllı ekmek vücutta yağ depolanmasını önlemektedir. Ayrıca içerdiği lif sayesinde de tokluk hissi sağlamaktadır. Tam tahıllı ekmek zayıflatan besinler arasında önemli bir yere sahiptir.

 • Su

Eğer zayıflamak istiyorsanız bol su içmeye özen göstermelisiniz. Özellikle yemeklerden önce bir bardak su içerek yemek esnasında daha az besin tüketmeyi sağlayabilirsiniz.

 • Patates

Kilo yapan yiyecekler listesine konulan patates aslında vücut için oldukça faydalı minerallere sahiptir. Özellikle fırında patates pişirerek geçirdiğiniz bir ana öğün hem sağlıklı, hem de düşük kalorili özelliği ile zayıflamaya fayda sağlayacaktır.

 • Meyve

Zayıflatan yiyecekler hangisi diyorsanız meyvelere kesinlikle özel bir yer ayırmalısınız. Özellikle de elma ve kayısı gibi lif açısından zengin meyveleri ara öğünlerde tüketerek acıkma sürenizi uzatabilirsiniz.

 • Tarçın

Yemeklerden yarım saat önce tarçın çayı tüketerek tokluk hissi yaratabilirsiniz. Tarçını toz olarak salatalara ya da yemeklere de serpiştirmeyi deneyebilirsiniz.

Paylaşmak güzeldir:

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Zayıflatan Yiyecekler
Zayıflatan Besinler Nelerdir

Zayıflatan Besinler Nelerdir Zayıflatan Besinler Nelerdir? Hem hızlı, hem de sağlıklı kilo vermek isteyenler için zayıflamaya etki eden besinlerin önemi büyüktür. Aslında...

Kapat