Zayıflatan Besinler Nelerdir

Zayıflatan Besinler Nelerdir?

Hem hızlı, hem de sağlıklı kilo vermek isteyenler için zayıflamaya etki eden besinlerin önemi büyüktür. Aslında kendinize uygun bir diyet ve egzersiz programını zayıflatan besinler ile tamamlayarak kısa sürede kilo verebilirsiniz. Öyle ki kilo kontrolü sağlamak isteyenler için bile bu besinler oldukça faydalıdır. Eğer siz de formunuzu korumak ve kısa sürede zayıflamak istiyorsanız işte sizlere zayıflamaya yardımcı en iyi besinler;

Yeşil çay

Yeşil çay özellikle göbek bölgesindeki yağların eritilmesinde oldukça etkilidir. İçerdiği fitokimyasal maddeler nedeniyle karın bölgesindeki yağların kısa sürede yok olmasını sağlamaktadır.

Brokoli

Kanser önleyici özelliği ile tanınan brokoli çiğ ya da pişmiş fark etmeksizin zayıflamaya da fayda sağlamaktadır. Brokoli düşük kalorili bir besin olması nedeniyle kilo alımına neden olmaz bu sayede de bir öğünü ufak kalorili bir yemekle geçirebilirsiniz.

Greyfurt

C vitamini açısından zengin olan greyfurt hem vücut direncini artırıyor, hem de metabolizmayı hızlandırıyor. Spor ve egzersizlerden yarım saat önce bir bardak greyfurt suyu içerek daha fazla kalori yakmayı sağlayabilirsiniz.

Nohut

Lif açısından zengin olan nohut aynı zamanda protein ve sağlıklı yağlar da içermektedir. Tüm bu özellikleri sayesinde tokluk hissetmenizi sağlayan nohut zayıflatan yiyecekler arasında önemli bir yere sahiptir.

Salatalık

İçerdiği lif ve bol su nedeniyle tokluk hissetmenizi sağlayan salatalık ara öğünler için mükemmel bir salatada mutlaka yerini almalıdır.

Yulaf

Yulaf içerdiği lif ve nişasta açısından hem tokluk hissetmenizi sağlar, hem de vücudunuzun karbonhidrat ihtiyacını karşılar. Özellikle sabah kahvaltıları için taze meyve dilimleri ile yulafı birleştirerek tüketebilirsiniz.

Avokado

Diyetlerde yağ yemek kesinlikle yasaklanır. Ancak doğru yağlarla besleniyorsanız bu kilo almak yerine zayıflamanıza yardımcı olacaktır. Avokado içerdiği oleik asit, lif ve protein açısından karın bölgenizdeki yağlardan kurtulmanız için mükemmel bir meyvedir.

Nar

Güçlü bir antioksidan özelliği taşıyan nar hormonları dengeleyerek kilo kontrolü sağlamanızı kolaylaştırıyor.

Brokoli

Zayıflatan besinler listenizde mutlaka yer alması gereken brokoli içerdiği lif ve C vitamini sayesinde hem hazmı kolaylaştırıyor, hem de kilo vermeye yardımcı oluyor.

 

Paylaşmak güzeldir:

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Zayıflamak İçin Öneriler

Zayıflamak İçin Öneriler Zayıflamak İçin Öneriler Özellikle kış aylarında soğuk havalar nedeniyle sürekli evde oturan hanımlar zayıflamak için öneriler arayışına başlamış bulunuyor....

Kapat