Zayıflamak İçin Sıcak Çikolata İçin

Bayanlar için kendilerini en iyi hissettikleri besinlerden biri de çikolata olmaktadır. Bir bayanın kalbi çikolatadan hazırlanmış bir sepet ile çok rahat bir şekilde alınmaktadır. Çikolatanın en önemli özelliği insanların vücutlarında ki mutluluk hormonu adı verilen bir hormonun artmasına, kişilerin kendilerini kötü hissettiklerinde yedikleri bir parça çikolatanın iyi geldiği uzmanlar tarafından kanıtlanmaktadır. Sıcak çikolata yurt dışında çok fazla tüketilse de, ülkemizde henüz birkaç yıldır olmaktadır. Birkaç yıldır olmasına rağmen çok fazla ilgi görmekte olan sıcak çikolata sadece kişilerin mutluluk hormonlarının artmasına değil, aynı zamanda kişilerin kilo vermesine de bir nebze olsa yardımcı olmaktadır. “Zayıflamak için sıcak çikolata için” lafı aslında yanlış değil, doğru bir söz olmaktadır.

Birkaç yıl önce yapılan bir araştırma sonucunda, dergilerde de çıkan habere göre kakao antioksidan bakımından çok zengin bir besin olmaktadır. İnsanların vücutlarında bulunan ve stres hormonu da denilen kortisolü düşürerek yağ yakımını hızlandıran antioksidanlar sayesinde, insanların kilo vermesinde kakaonun da payı bulunmaktadır.

İngiltere’de bulunan bir üniversitede yapılan araştırmaya göre sıcak çikolatanın içerisinde ki antioksidan, siyah çaya göre 5 kat daha fazla olmaktadır. Ayrıca kişilerin yaptıkları yoğun spor sonrasında içilen sıcak çikolata da kasları desteklemektedir. Bunun nedeni ise, sıcak çikolatanın içerisinde bulunan karbonhidrat ve proteinlerden olmaktadır.

Kış aylarında vazgeçilmez olan sıcak çikolata son olarak, metabolizmanın da hızlı çalışmasına yardımcı olmaktadır. Bu tarz besinler pek çok insan tarafından şekerli olduğundan kilo alımını kolaylaştırdığı söylense de uzmanlar bu konuda kesin bilgiler ile kişileri rahatlatmaktadır. Zayıflamak için sıcak çikolata içmek tabi ki yeterli olmamaktadır. Spor ve yapılan diyetlerin yanı sıra hem mutluluk hormonunu artırmakta hem de metabolizmayı hızlandırmaktadır.

Arananlar:
Paylaşmak güzeldir:

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Lens Kullanıyorsanız Dikkatli Olun

Son zamanlarda insanların hayatlarını kolaylaştırmak için pek çok çözüm bulunmaktadır. Bunlardan biri de göz rahatsızlığı olan kişiler için uygulanmaktadır. Gözlük kullanımı artık...

Kapat