Yeşil Çayın Faydaları

Hemen hemen herkes yeşil çayın ne kadar faydalı olduğunu bilir. Yeşil çayın bir çok şeye etkisi vardır, faydaları saymakla bitmez. En çok merak edilen konulardan bir tanesi de yaşil çay zayıflatır mı sorusudur. tabiki zayıflatır yalnız nasıl zayıflamanız gerektiğini, yeşil çayı kullanarak nasıl kilolarınızdan kurtulacağınızı bu yazımızla beraber öğrenip uygulamanız gerekiyor.

Yeşil çay diyetini bir ay boyunca uygulamanız gerekiyor bu diyet size 10 kilo kaybettirir.
Not: mide ve sindirim sisteminde problemi olanlar varsa eğer bu diyeti kesinlikle uygulamasınlar, yüksek miktarda yeşil çay tüketeceğiniz için kafein tüketiminiz de artacaktır, bu durum da sizin için oldukça tehlikeli olabilir.

Öncelikle ne yapmanız gerekiyor? Günlük 1 litre sıcak veya soğutulmuş olacak şekilde yeşil çay tüketmeniz lazım ( 250 mili litrelik bir bardağınız varsa eğer bu 4 bardak yapıyor demektir.) Bu miktar ise bedeninizde ne kadar yağ varsa onlara karşı savaş açmak demektir.

Az önce de söylediğimiz gibi bu diyet programı bir aylıktır.

Bu bir ay süren diyet programında yiyebilecekleriniz şunlardır:
Et ve balık (haşlanmış olarak tercih ediniz.)
Yumurta, sebzeler ve meyvelerden tüketebilirsiniz.
Süt ve süt ürünleri kesinlikle elden bırakmayın. (peynir tüketirken tuzsuz peyniri tercih ederseniz sizin için çok daha sağlıklı olacaktır.)

Örnek günlük menü:

Kahvaltı:

Her sabah diğerinden farklı menünüz olsun. Örneğin bu sabah kalktığınızda haşlanmış yumurta ve ekmek tükettiyseniz, ertesi sabah sütlü yulaf ezmesi lapası tüketin.

Öğle:

Öğlen yemeğinde tüketebileceğiniz en iyi şey tavuk ya da dana etidir. (Haşlanmış veya ızgara) Yanında ise lahana veya yeşillik salatası olabilir.

Ara:

Ara öğünlerde ise bol bol meyve tüketmeye çalışın. Örneğin elma, çilek kiraz veya muz olabilir.

Akşam:

Akşam yemeğinde de en iyisi tuzsuz beyaz peynir ve taze sebze salatası veya onuun yerine tavuk, balık ızgara ya da haşlanmış patates yiyebilirsiniz.

İçeceğiniz yeşil çayı şekersiz içeceğiniz gibi, yemeğin yanı sıra içmeyin. Yemeğinizi yemeden kırkbeş dakika önce ya da yemeğiniz bittikten kırkbeş dakika sonra içmeye kesinlikle dikkat etmelisiniz.
Yeşil çay diyetiyle, diyet yaparken vitaminsiz kalıp, bağışıklık sisteminizin çökmesi gibi bir durum söz konusu değil. Her türlü yararlı gıdalara müsaade olduğu için ve yeşil çayın kendiside bir antioksidan kaynağı olduğundan, sizler için gerçekten yapılması çok kolay ve yaparken zorlanmayacağınız doğal bir diyet.

Paylaşmak güzeldir:
5 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Alkali Diyette Kahvaltı Nasıl Olmalı?

Sabah uyandığınızda yapacağınız ilk şey idrarınıza bakmak olsun. İdrarınızın rengini açık ve kokusuz olması için uğraşmaya çalışmayınız. Açıktığınız zaman büyük bir bardakla...

Kapat