17 Mart 2017

UYKU DİYETİ İLE KİLO VERMEK

UYKU DİYETİ İLE KİLO VERMEK

   Diyet, uyku ve kilo vermek arasında yakın bir bağ olduğu son zamanlarda yapılan bilimsel araştırmalarla ortaya çıkmış bulunmaktadır.   

  Diyet yapıyorum, düzenli yiyorum az da yiyorum fakat kilo veremiyorum diyorsanız açıkçası uykunuzda bir problem söz konusu mu bunu bir düşünmek lazım. Çünkü uykuda da vücudumuz yüksek bir oranda enerji harcamaktadır. Yapılan araştırmalar göstermiştir ki her gün aynı saate yatıp aynı oranda yemek yeme alışkanlığı olan kişiler ile yine aynı oranda yeme alışkanlığı edinmiş ve uyku bozukluğu olan kişiler karşılaştırıldığında da kilo verme hızındaki farklılık uzmanları bile şaşırmıştır.

   Düzenli dinlenmek ve her gün aynı saatlerde yatıp kalkmak da diyettir ve vücudumuzu düzene sokarak metabolizmamıza etki eder.

   Diyet uykuyla olur mu demeyin. uyku da aslına bakarsanız diyetin bir parçasıdır fakat bu yazımızdan 7/ 24 uyuyun kilo verin tarzında bir anlaşılma olmasın. Günlük hayatımız devam ederken öğlenden sonraki saate doğru yapacağımız 1 saatlik uyku ve akşam erken saatte yatıp sabahta her zaman aynı saatler de kalmak metabolizmamızı hızlandırarak zayıflamayı desteklemektedir.

   Hayatımıza biraz uyku katıp bir yastığa başımızı koyarak diyet yapmaya hemen bugünden başlayın mutlu kalın, mutlu zayıflayın.

Paylaşmak güzeldir:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

*