Tuba Kayan Tapan ve Omni Diyeti

Dünyada son günlerde en popüler diyetlerden biri olan hollywood starlarınında kilo verme programlarından biri. 2 haftada 6 kilo verdiriyor. %70 sebze ve meyve %30 proteinden oluşuyor.

Çiğ ve mevsiminde olan sebzelerden tercih edilmeli, pişmiş sebzeler ise çok fazla tercih edilmemeli. Mevsim sebzelerinden enginar, kuş konmaz, semiz otu, ıspanak tercih edilebilir. Mevsim meyvelerinden kiraz, çilek gibi kırmızı meyvelerinde ağırlıklı olarak tercih edildiği beslenme terapisinde %30’luk kısmında ise kırmızı et ve balık yer alıyor. Uzun süre derin dondurucularda saklanmış etler yerine taze kesilmiş çok yağ içermeyen etler ve balıklar önerilebilir. Omni diyetinin önemli noktalarından birisi de yeterli sıvıyı almaktır.

Omni diyetini uygularken her gün 30 dakika spor yapmanız ve protein kısıtlı olduğundan dolayı gelişme gerilikleri, büyüme gerilikleri olduğu için 2 haftayı da kesinlikle geçirmemeniz gerekiyor.

YASAKLAR
– Süt ve süt ürünleri
– Aç kalmak

Süt ve süt ürünleri gaz şikayetlerini arttıracağından dolayı bazı kişilerde de şişkinlik şikayetleri olacağından omni diyetinde süt ve süt ürünlerine yer verilmiyor.

Omni diyeti yaşlılar, hamile ve bebek emziren anneler için uygun değildir.

Omni diyetinde amaç sadece kilo vermek değil, taze gıdalar tüketilerek beynin uyanık tutulup kasların ve organların koordinasyonlu be şekilde çalışmasını sağlıyor.

Omni diyet konusundan omni diyet listesine ulaşabilirsiniz.

Paylaşmak güzeldir:
One Comment

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Afrodizyak etkili haftalık diyet

Araştırmalara göre bazı gıdaların günlük tükettiğimiz gıdalara göre daha çok afrodizyak etkiye sahip olduğunu gösteriyor, bu konu ile ilgili çalışan araştırmacılar bu...

Kapat