Sonbahar Diyeti Nasıl Yapılır?

Sonbaharın kendine özgü özellikleri vardır. Bu dönemde insanlar tam anlamıyla yaprak dökümü yaşar. Sağlıksız kilo verilir, saç dökülmeleri yoğunlaşır, enfeksiyon hastalıkları artar, insanların cildi kurur, kabızlık sorunu ortaya çıkar, şekerleri düşer, düşük tansiyon ortaya çıkar, unutkanlık sorunu yaşanır ve daha birçok fazla olumsuz etmen doğanın ölüşüyle birlikte insanların hayatına girer.

Sonbahar diyeti sayesinde ise sonbaharın vücudumuza ve hayatımıza yaptığı olumsuz etkilerden arınabiliriz.

Sağlıklı Sonbahar Diyeti

1. Akşam yemeklerini erken saatlerde yemek çok faydalı olacaktır.

2. Kivi, taze domates gibi gıdaları bolca tüketmeye özen göstermelisiniz. Ayrıca maydanoz, taze limoni taze yeşilbiber, paprika gibi besin kaynaklarından sık sık yararlanmalısınız.

3. Ayran, maden suyu, doğal taze sıkılmış meyve suyu içimini arttırmalısınız. Maden suyu sadece yazın kullanılmaz. Sonbahar ve kışları da oldukça yararlı bir içecektir. Sonbahar diyetinde yer almasının nedeni ise maden suyunun bilindiği gibi asidik değil alkali bir yapıya sahip olmasıdır.

4. Sıcak su içme alışkanlığına tekrar geri dönmelisiniz. Yaz boyunca soğuk sular içtiniz ancak günde 7 veya 8 bardak sıcak su tüketimine çoktan başlamanız gerekiyor. Sonbahar diyetinde kişilerin en büyük yardımcısının sıcak su olduğunu unutmayınız.

5. Sıcak bitki çaylarından beyaz çay, ıhlamur, adaçayı, zencefil, kuşburnu, rezene ve kekik çayını tüketmelisiniz. Sonbahar diyetinde oldukça işinize yarayacaktır.

Sonbahar diyetinize yardımcı olacak olan Ender Saraç tarifi aşağıda yer almaktadır.

Zayıflama Çayı

Yeşil çay / 1 çay kaşığı
Mate yaprağı / 1 çay kaşığı
Zencefil / parmak ucu kadar
Mısır püskülü / 1 tutam
Karanfil / 1 adet tane

Hazırlanışı: Tüm malzemeleri 1 çay fincanı kadar suda 1 veya 2 dakika boyunca kaynatınız. Daha sonra 3 ya da 4 dakika kadar demlenmesi için bırakınız ve günde 2 fincan tüketiniz.

Paylaşmak güzeldir:

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Hamilelik Diyeti

Bebeğinizin büyümesi ve gelişmesi için iyi bir hamilelik dönemine ihtiyacınız vardır. Hamilelik diyeti gibi beslenme kılavuzları ile yeterli ve ölçülü yemek yemeye...

Kapat