Sigarayı bırakmak kilo aldırır mı?

Sigarayı bırakmak kilo aldırır mı diye düşünmek tamamen yanlıştır. Ama genelde insanların sigarayı bıraktıktan sonra kilo alması doğrudur. Bunun nedeni ise el tiryakiliği diye bir durum oluştuğundan dolayı sigara ağızda ve elde olmadığı sürece sürekli bir şeyler atıştırmak istersiniz. Bu nedenden dolayı sakız çiğnemek, yemek yeme ihtiyacı duyarsınız. Yemek yemeye başladığınız zaman bu durum kilo almaya neden oluyor. Bazı kişilerde ise sigara bırakıldığında sürekli sigaranın üzerine bir şeyler atıştırma ihtiyacı duyulduğu için bu ihtiyaç ortadan kalkıyor ve daha düzgün beslenmeye başlayan kişiler de var. Yani sigarayı bırakmak kilo aldırır demek yanlış olur.

Sigarayı bırakan kişiler de problemi yaşanıyor ise diyetisyene başvurup diyetisyen ile birlikte sağlıklı ve düzenli beslenerek sigarayı bıraktığınız ve alıştığınız süreci geçirebilirsiniz ya da kendi yöntemlerinizle daha dikkatli olarak mesela sakız çiğneyerek sürekli ağzınızda bir şey olduğundan dolayı sigara ihtiyacınızı azaltabilirsiniz.

Sigarayı bıraktıktan spora gidip kendinizi motive edebilirsiniz. Ayrıca spora gitmek ciğerlerinizi ve metabolizmanızı açmanıza yardımcı olur.

Paylaşmak güzeldir:

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Kilo Aldıran Yiyecekler

Kadın ve erkeklerin ortak problemi olan kilo alamama sorununu dengeli bir şekilde besin değeri yüksek gıdalar tüketerek sağlıklı kilo alabilirsiniz. Sağlıklı ve...

Kapat