Sağlıklı Zayıflama

Kilosunda fazlalık hisseden ve vücudunu beğenmeyen her insan zayıflama girişiminde bulunur. Kimi bunu doğru bir şekilde yapar kimi yanlış bir şekilde. Sanılır ki, hızlıca kilo vermek en iyisidir. Aksine, en önemli zayıflama kuralı sağlıklı zayıflamaktır. Hızlı verilen kilo hızlı alınır. Hem gerekli besinlerinizi alarak hem sporunuzu yaparak sağlıklı bir şekilde zayıflamak kadar güzel ne olabilir? Sağlıklı zayıflama girişiminde de sağlığınızı etkilemeyecek derecede besinleri almanız gerekir. Örneğin, bir besin grubunu sürekli alıp diğer besin gruplarıyla beslenmezseniz bu sağlıklı bir zayıflama olmaz. Sağlıklı zayıflamada en önemli nokta bütün besin gruplarını tam bir şekilde almaktır. Yanlış bir vakitte beslenme alışanlığınız varsa ve uzun süreli zamanlarda mideyi aç bırakırsanız birçok hastalığı davet ederek yanlış bir şekilde zayıflamış olursunuz.

Peki, sağlıklı zayıflama için öneriler nelerdir?

-Su bütün beden için organları çalıştırmasından dolayı oldukça önemlidir. Bunun için su tüketimini yeterli şekilde yapmak sağlıklı zayıflamaya ve cilt güzelliğine yardımcı olur.

-3 öğün yediğimiz yemeklerin öğün sayısını çoğaltmak, fakat her öğünde az ama besin değeri yüksek yiyecekler yemek mide ve bağırsağın sürekli çalışmasını sağlar ve sağlıklı zayıflamaya yardımcı olur.

-Marketten alınan paket ürünlerini evinize sokmamanız gerekmektedir. Sağlıklı zayıflama istiyorsanız yağlı ürünleri hayatınızdan çıkarmalısınız ki bu konudaki amacınıza ulaşabilesiniz.

-Kahvaltı günün en önemli öğünüdür. “Kahvaltı etmeyim diğer öğünlerde yerim” düşüncesi kesinlikle yanlıştır. Sağlıklı zayıflama için kahvaltı özenle ve eksiksiz şekilde yapılmalıdır.

-Karaciğeri yoracak alkol ve gazlı içeceklerden kaçınılmalıdır.

-Sebzelerin çiğ yenilebilenlerini pişirmeden çiğ olarak tüketmek hem sağlıklı beslenmeyi hem de sağlıklı zayıflamayı sağlayan etkenlerdendir. Özellikle yeşillik çeşitleri, salata malzemeleri vücutta folik asit gibi çoğu besinin karşılanmasını sağlar.

-Sağlıklı beslenme için yürüyüş silinemez bir kuraldır. Gün boyu fırsat bulundukça fakat orantılı şekilde tempolu yürüyüşler yapmak vücudunuzun daha kolay bir şekilde forma girmesini sağlar ve yürüyüş sayesinde vücuttan atılan terler toksinleri de beraberinde götürecektir.

Sağlıklı beslenme konusunda dikkat edilmesi gereken en önemli detay bütün besinlerden almaktır. Sevdiğiniz bütün yiyecekleri bir tabak dolusu olarak değil, tadına bakacak şekilde az az tüketirseniz hem besin kaybı yaşamaz, hem sevdiğiniz yiyeceklerden uzak kalmaz, hem de dengeli beslenerek sağlıklı zayıflama yolunda ilerleyebilirsiniz.

Arananlar:
Paylaşmak güzeldir:
One Comment

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Çalışanlar için Diyet

Çalışanlar için Diyet   Günlük yaşamın vermiş olduğu yoğunluğa bir de iş yaşamı eklenince çalışırken diyet yapmak neredeyse imkansız gibi görünüyor.Çünkü çalışanlar...

Kapat