Protein Diyeti İle 1 Haftada 4 Kilo Verin

Merhaba arkadaşlar, bugün protein diyetinin nasıl yapıldığını ve nasıl uygulanması gerektiğini öğreneceksiniz. Bu diyet tamamen protein ağırlıklıdır. ile 1 hafta içerisinde 3 ila 4 kilo vermeye hazırsanız anlatmaya başlayalım. Protein diyetini sadece 1 hafta süre ile yapmanızı tavsiye ediyoruz. Eğer bu diyeti uzun bir süre uygularsanız sizin için oldukça zararlı olabilir. Eğer diyeti tekrar uygulamak istiyorsanız 2 hafta süre ile uygulamanız gerekmektedir aksi taktirde biraz önce söylediğimiz gibi sizin için zararlı olabilir.İşte sizlere haftada 4 kilo vereceğiniz

Haftalık vereceğiniz hedef kilonuz: 3 ila 4 kilo arasındadır.

Günlük hedef kalorisi: ise 900 kaloridir.

Şimdi size vereceğimiz menü 7 gün boyunca uygulaması gereken menüdür.

Protein Diyeti

Sabah Kahvaltısı: kahvaltıda bir tabak doğal yoğurt ya da yoğurdun yerine 200 ml doğal süt tüketmelisiniz. Bunların yerine 100 gram yağsız beyaz peynir de yiyebilirsiniz. Yada bunların hepsinin yerine canınız istiyorsa jambonda tüketebilirsiniz, sadece 2 parça olmak şartı ile. Bir tane canınızın istediği herhangi bir meyve. İçecek olarak ta şekersiz çay ya da canınız istiyorsa bir fincan kahve.

Öğle Yemeği: Öğle yemeğinde 200 gram kadar balık ya da 150 gram kadar kırmızı et yemeniz gerekir. Eğer bunları yemek istemiyorsanız 2 tane haşlanmış yumurta ya da 4 dilim jambon tüketebilirsiniz. Tercihinize göre bunlarıda yemeyip şimdi söyleyeceğimiz gıdaları tüketebilirsiniz, 200 gram sebze yemeği bununla beraber 2 adet haşlanmış yumurta yiyebilirsin.

Akşam Yemeği: Akşam yemeğinde 200 gram pişirilmiş ya da buğulama yapılmış balık tüketebilirsiniz. Bunun yerine 150 gram kırmızı et de tercihiniz olabilir. Üçüncü bir tercih olarak ta bu söylediğimiz menünün yerine 4 parça somon yanında ise 200 gram pişirilmiş sebzelerden oluşan bir yemek yiyebilirsiniz. Bu sebzeler kalorisi az olan gıdalardır. Bu besinlere de şöyle örnek verebiliriz; kereviz, mantar, ıspanak vb.

Neden Protein Diyeti?

Geçtiğimiz yılların neredeyse en meşhur diyet programı olan protein diyeti protein ağırlıklı gıdaların bulunduğu ve başka birisin grupları ile ayrıştırma yapılarak düzenlenen 1 diyettir. 1 haftada neredeyse 3 ila 4 kilo vermenizi sağlayan bu diyet programı ile çabucak kilolarından kurtulmak isteyenler hayallerine kavuşuyor. Yazımıza başlarken de söylediğimiz gibi protein diyeti kısa süreli uygulamalar için özenle önerdiğimiz fakat uzun uzun süreli uygulamalar da kesinlikle tavsiye etmediğimiz bir diyet programıdır. Çünkü uzun süreli uygulamalar da ciddi zararlar ortaya çıkarabilmektedir. Bu diyeti bir hafta uygulamanız gerekmektedir diyeti yeniden uygulamak isterseniz eğer tekrar hatırlatalım iki hafta süre geçtikten sonra yapmanız sizin için oldukça sağlıklı olacaktır. Protein diyeti ile kısa zamanda kilolarından kurtulmak isteyenler işte bu diyet tam size göre. Bir hafta içerisinde bu diyet programı ile arzu ettiğiniz kiloya ulaşın.

Paylaşmak güzeldir:
One Comment

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Yeşil Çayın Faydaları

Hemen hemen herkes yeşil çayın ne kadar faydalı olduğunu bilir. Yeşil çayın bir çok şeye etkisi vardır, faydaları saymakla bitmez. En çok...

Kapat