METABOLİZMANI HIZLANDIR

Metabolizma hızlandırmak zayıflamanın en önemli koşullarından biridir.

Metabolizmamızı hızlandırıp daha çabuk kilo verir ve vücudumuzun istenen ölçülere ulaşmasını hızlandırabiliriz. Peki metabolizmamızı hızlandırmak nasıl mümkün olabilir? Bu sorunun cevabı basit. Öncelikle tuzu azaltarak başlıyoruz ve her yediğimiz tuz gerektiren yemeklerimize baharatı arttırarak devam ediyoruz. Bu şekilde metabolizmamız yağ yakımı arttıkça hızlanacaktır.

Metabolizmamızı hızlandırmak için bir diğer yapmamız gereken gün içerisinde 8 bardak su tüketmektir. Çünkü araştırmalar göstermiştir ki 8 bardak su tüketen bir kişi kaloriyi fazlasıyla tüketir. Bu da yine metabolizmamızı hızlandırmamıza yardımcı olacaktır. Aslında kural şu susamayı bekleme su tüket. Metabolizmayı hızlandırmak için yağsız et tercih edilmeli ya da balık hindi eti gibi et türleri, yağsız süt ve süt ürünleri haftada 1 veya günlük beslenme içerisine dahil edilmelidir.

Metabolizmamızı hızlandırmanın en önemli kuralı ise susamayı beklememek gibi acıkmayı da beklememektir. Çünkü sık ve az yersek metabolizmamız hızlanır aksi takdir de çok acıktığımızda yemek yersek kendimize hakim olamayabilir ve fazla kaçırdığınız için gereksiz yiyecek tüketimi yapmış olur ve vücudumuzda yakımını zorlaştırırız.

Metabolizmamızı hızlandırmaya yarayan bir başka tavsiyem ise günde 3 bardak yeşil çay tüketmeniz olacaktır. Böylelikle hem metabolizma hızlanırken aynı zamanda ise vücudumuzda detoks etkisi yaratmış da oluruz.

Metabolizmamızı hızlandırırken popüler diyetlerden uzak durmalıyız. çünkü hızlı kilo verdiren bu diyetler aslında yağ yakımını az yaparken kaslardan kaybetmemize neden olur ve biraz fazla yediğimiz zaman aynen geri kilo almamızı sağladığından vücut dengesini alt üst etmektedir. metabolizmamızı bu basit kurallara ve tükettiklerimize dikkat ederek hızlandırabilir ve doğru bir kilo verme sağlayabiliriz.

Paylaşmak güzeldir:

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

SALATALIK İLE ZAYIFLAMAK

Zayıflamak için yaz artık kapımızda. Kışı geride bıraktığımız şu günlerde yaz günleri yaklaşırken bay bayan herkesin odaklandığı tek bir şey var o...

Kapat