Makarna Diyeti Listesi

Bayanlar kısa yoldan ister. Ancak diyet yaptıklarında çabuk pes ederler. Çünkü bir işe yaramadığına kanaat getirirler. Vücudun onca kiloyu vermesi yağ yakımıyla ilgili olacaktır. Bu nedenle sabredilmesi gerekir. Diyet listelerine ayak uydururken egzersiz yapılması da gerekir. günde bir saat yapılan spor aktiviteleri sağlık açısından önem taşır. Yapılamıyorsa da günde en az yarım saat yürüyüş yapmak gerekir. 1200 kalorilik zayıflama diyeti olan makarna diyeti 1 haftada 4 kilo vermenizi sağlar.

Sabah Kahvaltısı:
Kahve ya da çay tüketmelisiniz.
İki tane mandalina yemelisiniz.
iki dilim ekmeğinin üstüne margarin ya da tereyağı sürülmüş olarak tüketmelisiniz.

Öğle Yemeği:
Bir kase yağsız salata tüketmelisiniz
Bir tabak makarna yemelisiniz.

Ancak 6 gün aynı şekilde bu kahvaltı ve öğle yemeğini uyguladıktan sonra 7. gün yarım kilo meyve tüketeceksiniz. Makarna diyetinde her gün için akşam yemeği tarifleriniz aşağıda yer almaktadır.

1. Gün:
Bir kase yağsız salata yenmeli
Yarım adet tavuk tüketilmeli

2. Gün:
Yarım tavuk yenmeli
Bir kase yağsız salata tüketilmeli

3. Gün:
10 tane ızgara köfte yemelisiniz

4. Gün:
10 adet ızgara köfte üzerine

5. Gün:
Bir kase yağsız salata
3 parça biftek

6. Gün:
3 parça biftek
Bir kase yağsız salata

7. Gün:
Üç porsiyon balık
Bir kase yağsız salata

Makarna diyetinde günlük 1200 kalori almanız gerekir. Bu nedenle akşam yemeklerinde kalori hesabı yaparak farklı yemekler tüketebilirsiniz. Yani akşam yemekleri için kendinize ait bir liste oluşturabilirsiniz.

Bu diyet programında yedinci günün öğle yemeğinin diğerlerinden faklı olduğunu unutmamalısınız. Meyve tüketimi son gün bünyenize iyi gelecektir.

Paylaşmak güzeldir:

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Kış Diyeti Listesi

Kış diyeti kış aylarında hareketsiz bayanlar için tasarlanmış bir diyet programıdır. Burada alınacak kalori günlük 1100 kalori olarak hesaplanmıştır. Kış boyunca hareketsiz...

Kapat