KİLO VERMEYE YARDIMCI BAHARATLAR VE ÇAYLAR

Metabolizmayı hızlandırıcı ve kilo vermeyi sağlayan üstelik hemen hemen elimizin altında bulunan ve bilinen baharatlar vardır.Doğada bulunan bu baharatları çay olarak tüketebileceğimiz gibi yiyecek ve içeceklerimizin üzerine de serpebiliriz ayrıca diyet yapıyorsanız bu baharatları  kullanarak daha da olumlu sonuçlar alabilirsiniz.

KİLO VERMEYE YARDIMCI BAHARATLAR VE ÇAYLAR

 

TERE TOHUMU; Metabolizmayı canlandıran etkisi vardır üstelik troidi yavaş çalışan hastalarda daha çok etkisini gösterir.

BİBERİYE; Yağ yakıcı özelliğe sahiptir ve kan dolaşımını hızlandırır.

YEŞİL VE BEYAZ ÇAY ; Çay ailesine mensup bu çay antioksidan içerir ve yağ yakıcıdır.

FUNDA ; Yağ yakıcıdır,sindirimi temizler hatta böbreklerdeki kumları döker.

KARANFİL ; Vücudun toksinlerini atmasına yardımcı olur.

MERCAN KÖŞK ; Sindirim sisteminin düzenlenmesini sağlar.

KEKİK ; Kolesterolü düşürür,metabolizmayı hızlandırır ve damarları açar.

PUL BİBER ; Metabolizmayı hızlandırır ve yağ yakıcı özelliğe sahiptir fakat pul biberin iştah açma özelliği de bulunduğundan dikkatli tüketilmelidir.

ZENCEFİL ; Sindirimi destekler,bağışıklık sistemini güçlendirir ve enfeksiyonlardan korur.

ZERDEÇAL ; Vücuda detoks etkisi yapar özellikle karaciğer ve safranın dostudur vücudu gripten korur.

TARÇIN ; Kan şekerini düzenler ve tatlı krizlerini önler,içeceklerin üzerine tarçın serpilerek de tüketilebilir.

SİVRİ BİBER ; Tüm acılarda olduğu gibi yemeklerin daha iyi sindirilmesine yardımcı olur ve metabolizmanın canlanmasını sağlar.

WASABE ; Japonların geleneksel kullandığı acıdır metabolizmanın hızlanmasına yardımcı olur.

KARANFİL ; Toksin atmaya yardımcı olur.

SANDALOS SAKIZI ; Kilo verdirmeye yardımcı olur,bir nohut tanesi kadar sandalos sakızını aktarlarda bulabileceğiniz gibi ılık suyun içine sakızı ve elma sirkesini koyarak sabahları aç karnına bir bardak içerek tüketebilirsiniz.

ADAÇAYI ; Zayıflamak isteyenler için iştah kesici olarak kullanılıyor,yemeklerde ve çay içerken baharat olarak serpebilirsiniz.

FESLEĞEN ; Vücutta biriken fazla suyu atmaya yardımcı oluyor,üstelik içindeki eter yağların moral yükseltici etkisi bulunuyor.

CİVANPERÇEMİ ; Tatlıya karşı iştahı keser.tokluk hissi verir.Tazelik veren lezzeti ağır yemeklerin tadını hafifletir.

TERE ; Vücutta yağ yakımını hızlandırıyor,ince yaprakları pişince açılacağı için çiğ yemek gerekmektedir ayrıca içinde birçok vitamin barındırıyor.

SİNAMEKİ ; Kalın bağırsakta suyun emilmesini önleyerek müshil görevi yapar,uzun süreli kullanıldığında bağırsaklarda yan etkisi olacağı için idrar söktürücü özelliği bulunan rezene ve nane gibi bitkilerle desteklenmesi gerekmektedir.

BALIKOTU ; Bünyenin kimyasını hızlandırarak zayıflamaya destek olur,içindeki maddeler tırnakları güçlendirerek saçlara da parlaklık verir,salata ve yemeklerin yanında kullanabilirsiniz.

Paylaşmak güzeldir:

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Sarımsak Çayıyla Zayıflama

Sarımsak Çayıyla Zayıflama Sarımsak çayı nasıl yapılır, Sarımsak çayı ile zayıflama,sarımsak çayının faydaları,sarımsak çayının yararları,sarımsak çayı içme,sarımsak çayı içmenin faydaları,sarımsak çayı içmenin...

Kapat