Kilo Vermenin Yolları

Kilo vermenin yollarını düzenli olarak uygulayarak 1 ayda 3 ya da 5 kilo verebilirsiniz.
Aşağıda önerilenlerin tamamını uygulamanıza gerek yoktur. Kendiniz için bir kaç tanesini belirleyebilir ve kendi kendinize kilo vermenin yollarını oluşturabilirsiniz. 1 ay boyunca düzenli olarak uygulamaya çalıştığınızda vücudunuzdaki farkı göreceksiniz. Bu basit kilo vermenin yolları ile gerçekten kalori alımını azaltacak ve rahatça kilo vereceksiniz.

En kalorili yiyeceği aklınızdan çıkarın.
Sık yediğiniz, yağ oranı yüksek olan yiyeceği seçin ve onu bir ay için tamamen aklınızdan çıkarın. Bu süre sonunda o yiyeceğin hayali bile aklınızdan silinecektir.

Yediklerinizin miktarını azaltın.
Her zaman yediğiniz miktarı daha aza indirin. Hala istediğiniz şeyi yiyor ancak biraz daha az yiyor olacaksınız. Büyük bir ihtimalle de bu nedenle kendinizi aç hissetmeyeceksiniz.

Aynı tadı veren gıdalar arasında her zaman düşük kalorili olanı tercih edin.
Örneğin Portakal suyu 110 kalori bir fincanda bulunuyor. Domates suyu 1 fincanda 45 kalori yer alır. Yarım bardak vişne suyunu yarım bardak soda ile karıştırdığınızda ise kalori otomatikman yüzde 50 düşüş yaşar.

Ölçüyü kaçırmamaya dikkat edin.
Dışarıda yemek yediğiniz zaman ufak bir salatayı tercih edebilirsiniz.

Yağ olayını hayatınızdan çıkarın.
Restoranların cazibesine asla kapılmayın. Hatta getirdikleri menüyü bile açmayın. Nasıl olsa neyi sipariş edip etmemeniz gerektiğini siz çok iyi biliyorsunuz.

Atıştırmayı bırakmalısınız.
Arabanın içinde mi atıştırıyorsunuz? Telefonla konuşurken yanlışlıkla bir şeyler mi yiyorsunuz? Bu davranışlardan uzak durun.

İçtiğiniz süte dikkat etmelisiniz.
Eğer her gün süt içme gibi bir alışkanlığını varsa yağsız sütleri tercih edin.

Buzdolabınıza baskın yapmalısınız.
Buzdolabının kıyısında kösesinde kalmış olan bol kalorili yiyecekleri atın gitsin. Yağlı cipsleri, mısır gevreklerini gözünüzün önünden kaldırmazsanız kilo vermenin yollarından sapmış olursunuz.

Paylaşmak güzeldir:

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Elma Sirkesi

Elma sirkesi toksinleri vücudun dışına atmaya yarayan ve vücuttaki yağların yakılmasında çok iyi rol oynayan mükemmel bir maddedir. Elma sirkesinin içerisindeki özellikler...

Kapat