Kilo Kontrolü Nasıl Sağlanır

Kilo Kontrolü Nasıl Sağlanır?

Sağlıklı bir yaşam ve fit bir görünüme sahip olmak için en önemli nokta kilo kontrolü sağlamaktır. Birçok kişi ansızın kilo almakta ve hızlıca kilo vererek hem sağlık açısından, hem de cilt açısından çeşitli zararlara neden olabilmektedir. Ne fazla kiloya sahip olmak, ne de aşırı zayıf olmak hiçbir zaman önerilmez. Ancak kişi kendisi için ideal olan kiloya ulaştıysa bunu koruyabilmesi son derece önemlidir. Eğer kilo verdikten sonra hızlı bir şekilde tekrardan verdiğiniz kiloları alıyorsanız bazı kuralları önemsemediğinizin göstergesidir. İşte tam da bu noktada kilo kontrolü nasıl sağlanır? sorusu devreye girer. Kilo kontrolünü sağlamanız için dikkat etmeniz gereken noktalar şunlardır;

  • Kilonuzu sabit tutmak istiyorsanız beslenme alışkanlıklarınızı bir düzene koymanız gerekir. Özellikle öğün atlamaktan kaçınmalısınız. 3 ana 3 ara öğün şeklinde oluşturduğunuz zincirin bir öğününü kaçırdığınızda halka bozulacaktır.
  • Yemeklerde ve salatalarda kullandığınız yağ oranını mümkün olduğunca en aza indirmelisiniz. Ayrıca sızma zeytinyağının zayıflama ve kilo kontrolü üzerindeki faydalarından mutlaka yararlanmalısınız.
  • Genellikle öğle araları ya da arkadaşlarla sohbet için dışarı çıkıldığında fast food tarzı sağlıksız besinler tüketilir. Dışarıda beslenmek yerine evinizde sağlıklı sebzelerden mükemmel lezzetlere sahip yemekler hazırlayın.
  • Kilo kontrolü için kendinize koymanız gereken kural nerede olursanız olun, ister misafirlikte, isterseniz de dışarıda bir akşam yemeğinde, kendiniz için hazırlamış olduğunuz beslenme düzenin dışına kesinlikle çıkmayın.
  • Kilo vermek istiyorsanız mutlaka egzersiz yapmalısınız. Egzersiz sayesinde hem fazla kilolarınızdan kurtulabilir, hem de kilonuzu sabit tutmayı başarabilirsiniz.
  • Kesinlikle kaçınmanız gereken davranışlardan birisi de gazete okurken, televizyon izlerken ya da yanınızdaki biriyle sohbet ederken bir şeyler atıştırmaktır. Böyle durumlarda ne yediğinizi ve ne kadar yediğinizi fark etmeyecek belki de ihtiyacınızdan fazla kalori tüketeceksiniz.

Arananlar:
Paylaşmak güzeldir:

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Kalıcı Zayıflama Yolları Nelerdir

Kalıcı Zayıflama Yolları Nelerdir Kalıcı Zayıflama Yolları Nelerdir? Kilo problemi birçok kişiyi hem fiziksel görünüm açısından, hem de ruhsal açıdan rahatsız etmektedir....

Kapat