Hollywood diyeti ile zayıflama sırları

Dünyadaki en zengin kişilerin, en ünlü insanların ve Hollywood yıldızlarının kilolardan kurtulmak için gittikleri Avusturya’daki kliniğinde uygulanan sağlık programının artık kitabı çıkmış durumda. İşte dünyadaki en ünlü sanatçıların ve dünyanın en zengin kişilerinin 14 gün içinde zayıflamalarını sağlayan ‘sihirli rejim’in sırları…

Bu 14 günlük rejim programında ödenen fiyat yedi bin dolar olan muayenehane, müşterilerine yalnızca kilo vermeyi değil bununla birlikte sindirim sistemindeki sıkıntıları gidermeyi, daha canlı bir tene sahip olmayı ve olduğundan daha çok enerjiye sahip olmayı vaat ediyor. Ayrıca bunu, ağır egzersizler yapmanıza, haftalarca yalnızca lahana çorbasıyla beslenmenize ya da her lokmanızda kalori hesabı tutmanıza gerek kalmadan yapıyor.

Şarkıcı Geri Halliwell, aktör Kevin Spacey ve sosyetik harika Jemima Khan’ın da müdavimi olduğu Viva Mayr’ın “sihirli rejim “inin sırları şunlar:

– Metabolizmanızı negatif etkileyen kafein ve şekerden şüphesiz uzak duracaksınız. İlk üç gün yorgunluk ve baş ağrısı hissetseniz de bu “temizlenmenin” etkisidir.

– Vücudumuzun temposu saatler ilerledikçe yavaşlar. Bu sebeple insan vücudu günün ilk yarısında yediği anında hemen her şeyi kolay bir şekilde sindirebilir. Fakat daha sonraki yenilen gıdaların sindirimi zorlaşır. Bu sebeple asıl gıdaların büyük bir kısmı saat 12’ye kadar tüketilmelidir.

– Sebze ve meyveler akşam değil gündüz tüketilmelidir.

– Akşam yemeğinde çorba ya da hafif pişirilmiş balık ya da sebzeler seçim edilmelidir. Akşam yemeği saati 18:00’den geç olmamalıdır. Bu sayede siz yatağa gitmeden sindirim tamamlanmış olur.

– Kilo vermenin en mühim sırlarından biri de gıdaları çiğneme tekniğidir. Yemekleri ne kadar fazla çiğnerseniz o kadar az yiyerek doyarsınız. Çok çiğnemek hem beyne tokluk sinyalinin ulaşması için gerekli vakti sağlar aynı zamanda besinin bileşenlerine daha pratik ayrılmasını ve daha pratik sindirilmesini sağlar. Her lokmayı ağzınızda en az 30-40 kez çiğneyin, tamamen sıvı duruma geldikten sonra yutun. İlk süreçte 15’in üst kısmına çıkamazsanız endişelenmeyin, gelişecektir.

Yemekle su içmeyin

– Sabah kahvaltıdan önce bir bardak ılık su için. Gün içerisinde de 2-3 litre su tüketin. Su yemekle değil yemek arasında içilmelidir. Yemekle beraber içilen su, sindirime destekçi olan tükürüğün kaybolmasına sebep olur. En ideali yemekten 15 dakika önce ve yemekten bir saat sonra su içmektir.

– Su dışında bitki çayı, meyve suyu ve süt içebilirsiniz. Çay ve kahve 14 gün süresince şüphesiz yasak. Şarap ise küçük bir kadeh olmak kaydıyla izinli.

– Karbonhidratlar enerji kaynağı olduğu için tamamen kesmek doğru değil. Fakat temel beslenme kaynaklarını taze sebze ve meyvelerden oluşturmak, karbonhidratlı besinleri ise yan öğe olarak kullanmak gerekmektedir. Ayrıca tam tahıllı ürünlerin seçim edilmesi tavsiye ediliyor.

– Yağ tüketiminde doymuş yağlardan uzak durmak çok mühim. Almanız gereken Omega-3, Omega-6, Omega-9 türü yağlar, fındık, zeytin, ayçiçeği, keten tohumu ve kenevir gibi ürünlerde yer alıyor. Özellikle Omega-3 türü bedendeki yağların yakılmasına da destekçi oluyor. Fakat kırmızı et ve sosis gibi işlenmiş et ürünlerindeki yağlar oldukça zarar veren.

– Karaciğer ve böbrek gibi vücudu temizleyen organlar için gerekli olan proteinlerin kesinlikle yeterli miktarda alınması gerekli. Bu sebeple en az 2 günde bir balık ya da peynir ve et gibi hayvansal ürünler tüketilmeli. Fakat protein ihtiyacının baklagillerden karşılanması beden sıhhati için daha faydalı.

Paylaşmak güzeldir:

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Tok tutan meyve suyu tarifi

Akıllarda formda kalmasıyla hatırlanan Demet Kutluay vucudunun formunu neye borçlu olduğunu açıkladı. Demet Kutluay formunu kendisini sürekli tok tutan meyve suyuna borçlu...

Kapat