Hızlı göbek eritme yöntemleri

Göbeğinizi içeri çekmekten bıktıysanız, fazla kilolarınızdan kurtulma zamanınızın geldiğine inanıyorsanız, yeni trend 5 estetik yöntemle kısa sürede karın bölgenizdeki fazlalıklara elveda diyebilirsiniz.

1- Lazer lipoliz

Lipoliz, yağ dokusunun içerisine lazer enerjisiyle gönderiliyor ve o bölgede yağların parçalanmasına yardımcı oluyor. Yöntem, gevşek deriyi toparladığı karın bölgesinde de kullanılabiliyor. Ataşehir Estethica’dan Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı Dr. Büyükçayır, “Lazer lipoliz yöntemi lokal anestezi altında yapılıyor. İşlem sonrası morluk ve şişlik az oluyor” diyor. Bu yöntemin sonuçları 6 hafta sonra görülmeye başlıyor ve 4 ay boyunca etkisi devam ediyor. Lazer lipoliz, daha önce liposuction yapılan bölgelerde, revizyon ve rötuş için de uygulanabiliyor. Aşırı gevşekliğin olduğu durumlarda ise lazer lipolizin yararları sınırlı olabiliyor. Bu durumda “lifting” işlemleri ile birlikte yapılması daha uygun olabiliyor. Seans ücretleri 150-200 TL arasında değişiyor.

2- Oksijen terapi kürü

Oksijen Terapi Kürü, özellikle kavitasyon yöntemiyle birlikte kullanıldığında etkili sonuçlar vermeyi amaçlıyor. Mediest Cerrahi ve Medikal Estetik Center doktoru Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahı Op. Dr. Atilla Alp, “Sadece baş dışarıda şekilde girilen dinlendirici oksijen kapsülünde, 45 dakika boyunca alınan yüzde 98 oksijen, ilk seanstan itibaren etkisini gösteriyor. Oksijen terapi kürü ayrıca; su tutulumunu azaltmaya, cildi temizlemeye, kasları rahatlatarak ağrı ve yorgunluğu gidermeye, metabolizmayı hızlandırmaya, stres ile endişe duygusundan uzaklaştırmaya da yardımcı oluyor” diyor. Liposuction yaptıracak kadar ileri bir yağ birikimi olmayanlar ama sporla da bu fazlalıkları eritemeyenler için ideal yöntemlerden biri de Multiwell Bölgesel Zayıflama Sistemi. Multiwell (elektrositi-mülasyon, ultrason, vakum, lenf drenaj), incelirken bir yandan da sıkılaşmayı sağlamayı amaçlıyor. Kavitasyon, Multiwell ve Oksijen Terapi Kürü’nden oluşan 5-10 seanslık paket program 1000-2000 TL arasında tutuyor.

3- Karından iğne ile incelme

Son yıllarda özellikle Amerika’da çok kullanılan bir yöntem olan Human Chorionic Gonadotrophine (hCG) programı artık Türkiye’de de uygulanmaya başladı. Özel Hay Polikliniği’nden Estetik Medikal Hekimi ve Beslenme Danışmanı Dr. Gönül Ateşsaçan, tedavinin karın, bel ve kalça bölgesinde yağ fazlalığı olanlar için uygun olduğunu belirtiyor. Fazlalıkları için başvuranlara ilk olarak vücut analizi (Biyoimpedans yöntemi ile) yapılarak yağ, kas ve mineral oranları belirleniyor. Kişiye özel beslenme ve egzersiz programı hazırlanıyor. Bu programa başlayanlara ayrıca her gün karından bir adet iğne yapılıyor. İğne üçüncü günden itibaren tok tutuyor ve yedinci günden itibaren de verdirmeye başlıyor. Verilen kilolar bölgesel olarak, yağdan gidiyor. Program iki ay sürüyor ve vücut analizi her hafta yapılmaya devam ediliyor. İki aylık süre içinde kişinin kilosuna göre 23-40 iğne yapılıyor. Programın ücreti ise 2 bin dolar civarında oluyor.

4- Ultrasonik liposuction

Yeni uygulanan yöntemlerden biri olan ultrasonik liposuction, yağa şekil verme olarak tanımlanıyor. Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Yakup Avşar, “Estetik cerrahide yağ, altın çağını yaşıyor diyebiliriz. Karın ve bel bölgesine yapılan ultrasonik liposuction ile bel bölgesindeki simit giderilmeye, karın düz hale getirilmeye çalışılıyor. Yağda yapılan şekillendirmeyle de karın kaslarındaki baklava dilimi şekli de ortaya çıkarılmış ve bel oluğu oluşturulmuş oluyor” diyor. Ultrasonik liposuction’da klasik liposuction’dan farklı olarak; önce liposuction yapılacak bölgeye ultrasonik ses dalgası veriliyor ve yağların parçalanması sağlanıp ince kanüllerle yağ vakumlanıyor. Alınan yağlar, ihtiyaca göre yine kişinin vücudunda değişik bölgelerde kullanılabiliyor. Uygulamanın ücreti bölgeye ve yapılacak işleme göre 4500–8500 TL arasında değişiyor.

Arananlar:
Paylaşmak güzeldir:

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

10 Günde Göbek Nasıl Eritilir

Göbek eritmek için bir çok sebebimiz vardır. Bunun en büyük nedeni ise sağlığımız açısından göbeğimizi eritmek. Fakat kimi insanlar fazla kolesterollü yiyecekler...

Kapat