Hangi Yiyecekler Göbek Eritir

Hangi Yiyecekler Göbek Eritir?

Birçok kadının hayali dümdüz bir karına ve ince bir bele sahip olmaktır. Ancak son zamanlarda pantolonunuz belinizi sıkıyorsa ve düğmeleriniz zor kapanmaya başladıysa başınız dertte demektir. Göbek bölgesinde biriken yağlar birçok kişinin başının belasıdır. Bu durum hem estetik görünüm açısından hem de sağlık açısından hiç de istenmemektedir. İşte sizlere göbek bölgesindeki yağlardan kurtulmanızı sağlayacak ;

  • Yulaf

Sabah kahvaltıları için güzel bir seçenek arıyorsanız yulafı tercih edebilirsiniz. Kan şekerini düşüren yulaf içerdiği yüksek lif miktarı sayesinde de midede şişerek uzun süre tokluk hissetmenizi sağlar. Yulafı sade tüketmekten hoşlanmıyorsanız içerisine taze meyve dilimleri ekleyerek tatlandırabilirsiniz.

  • Limon

Limon özellikle sabahları aç karnına bir bardak suya karıştırılarak içildiğinde vücudu zararlı toksinlerden arındırmaktadır. Limon aynı zamanda vücuda enerji de sağlamaktadır. Her gün aç karnına bir bardak limonlu su içerek göbeğinizi kısa sürede eritebilirsiniz.

  • Badem, ceviz ve fındık

Badem, ceviz ve fındık gibi besinleri özellikle ara öğünlerde tüketerek karın bölgesini inceltebilirsiniz. Ara öğünlerde bir avuç badem, ceviz ya da fındık tüketmeniz hem tokluk hissi sağlar, hem de açlık krizini önlemeye yardımcı olur.

  • Çörek otu

listesinde yer alan çörek otu uzun süre tokluk hissi sağlamaktadır. Ayrıca kalsiyum, antioksidan, demir ve lif açısından da zengin olan çörek otu açlık hissini bastırmak için en etkili besinlerden biridir.

  • Zeytinyağı

Her ne kadar diyet uyguluyor olsanız da yemeklere ve salatalara çok az da olsa  yağ koymanız gerekecektir. Yemeklerde ve salatalarda zeytinyağı kullanarak tokluk hissi sağlayabilir, aynı zamanda kolesterolünüzü de kontrol altında tutabilirsiniz.

  • Zencefil çayı

Sindirim açısından oldukça faydalı besinler arasında yer alan zencefil göbek eritmek için de kullanılmaktadır. Zencefil göbek bölgesinde biriken yağları kısa sürede eritmenin en kolay yollarından biridir. Zencefil çayı sayesinde sindirim sistemini düzenleyerek metabolizmanızın daha hızlı çalışmasını sağlayabilirsiniz.

  • Baklagiller

Yüksek protein ve lif içeren baklagiller kalori açısından da oldukça düşüktür. Lif açısından yüksek baklagiller tüketmeniz zayıflamayı kolaylaştıracaktır. Bu nedenle haftada en az 1 öğününüzde mutlaka baklagillere yer vermelisiniz.

  • Kızılcık meyve suyu

Kızılcık sindirimi kolaylaştıran enzimleri hareket haline geçiren birçok organik asit içermektedir. Kızılcıkta bulunan bu asitler göbek bölgesindeki yağları eritmek içinde oldukça etkilidir. Günde bir bardak kızılcık suyu içmeniz sindirimi kolaylaştırarak kilo vermenizi sağlayacaktır.

Hangi yiyecekler göbek eritir sorunuzun cevaplarını sunduktan sonra sizlere son olarak tam tahıllı besinlerin de kilo vermede ve göbek yağlarından kurtulmayı sağlamada oldukça etkili olduğunu söylemekte fayda var. Lif açısından yüksek tam tahıllı besinleri tüketmeniz hem tokluk hissi yaratacak, hem de kısa zamanda kilo vermenizi sağlayacaktır.

Paylaşmak güzeldir:

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Göbek Eriten içecekler

Göbek Eriten içecekler Fazla göbek yağlarından kurtulmak için en önemli noktaların başında yediğimize ve içtiğimize dikkat etmek gerekir. Bilhassa tüketilen içeceklerin kalorileri...

Kapat