Gülben Ergen’in Zayıflama Sırrı

Gülben Ergen ikizleri Ares ve Güney’in doğumundan ardından 18 kilo verdi. İdeal kilosuna kavuşan Gülben Ergen rejim sırlarını anlattı:

Gülben Ergen Zayıflama sırrı
Gülben Ergen Zayıflama sırrı

• Güniük diyetinizde nelere dikkat ediyorsunuz?

Ara öğünleri atlamamaya çalışıyorum. Bununla Birlikte porsiyonlarımı küçültüyorum. Beyaz un, şeker ve ekmek benzeri riskli üçlüden uzak duruyorum. bu sırada kesinlikle yürüyüş yapıyorum.

• Diyetinizin olmazsa olmazı nedir?

Salata benim öğünlerimde joker muamelesi görür. Et mi var anne öğünde yanına kesinlikle salata… Sebze mi yiyorum yakınında kesinlikle salata… Kahvaltıda dahi domates, salatalık ve yeşillik olmasını isterim.

• Ekmek, pilav, makarna sevmez misiniz?

Bayılırım. Ama ölçülü tüketirim. bir dilim ekmeğin alternatifler yaratırım. bir dilim
ekmeğin seçenekleri şunlar: bir kase çorba, minik bir kase pilav, bir haşlanmış patates, 4 grissini. Mesela pilav yediğimde ekmek tüketmiyorum. Çorba bir sürü doyurucu ve besleyici bir alternatif. bir kaşık yağ ile süper lezzetler elde edebilirsiniz. Brokoli çorbası mesela… Lahana çorbası mesela… Yayla çorbası… Yanına ıspanak, semizotu benzeri bir sebze yemeği veya ızgara et ile balanslı bir öğün oluşturmak olası. Mücver kızartılmadan fırında yapılırsa müthiş bir yemektir benim düşünceme göre. Benzer biçimde mantar da öyle.

• Diyetinizde yasak var mı?

Tek yasağım tatlı. Ama dondurma haricinde. Süre süre motivasyon amaçlı ödüller gerekebiliyor. Dondurma da benim amaçlı onlardan biri. Evde çoğunlukla sütlü tatlılar yaparım ama hiçbir süre şeker kullanmam. Bizim evde tatlılar balla veya pekmezle yapılır.

• Meyveyle aranız nasıl?

Kendimi frenlemekte en zorlandığım iki birşey var: Meyve ve tuz. Bol meyve yerim. Bol meyve de bol şeker demek. Bir Sürü zarar veren meydana gelmesine nazaran tuzlu yemek severim. Üstelik turşu vazgeçilmezimdir. Bu iki yaramazlığım dışarısında bir de dondurma düşkünlüğüm var.

• Gün Içerisinde ne civarı su içersiniz?

Kesinlikle gün içerisinde en az 2.5 litre su içiyorum. Sabahları ve akşam yatmadan öncesinde küçük yarım litrelik ılık suyumu son vermeye çalışırım. Güne başlarken ılık suyumun içerisine bir tatlı kaşığı elma sirkesi katarım. Elma sirkesiyle amacım zayıflamak değil, iç organlarımın temizlemesini sağlamak. Zaten benim düşünceme göre hiçbir birşey tek başına zayıflatmaz, her birşey bir tüm. Su da zayıflatmaz. Yediklerinize dikkat etmiyorsanız aksine şişirir bile!

Ergen’in gündelik mönüsü

Sabah
¦ 1 yumurta
¦ 5-6 zeytin
¦ Domates, salatalık, maydanoz
¦ 2 dilim esmer ekmek veya kepek ekmeğine tost.
Ara:
¦ 1 elma veya 3 kuru kayısı veya bir avuç leblebi veya 15 badem
Öğle:
Haftada 3 gün: Sebze yemeği, salata, yoğurt, 6 yemek kaşığı bulgur veya makarna.
Haftada 3 gün: Izgara et (bir00 gr ) tavuk veya balık (200 gr ), salata, sebze yemeği.
Haftada bir gün: Serbest
Ara:
Kepek ekmeğine tost, 3 top dondurma veya 6 yemek kaşığı müsli ve süt veya 2 porsiyon meyve ve bir kase yoğurt.
Akşam:
Haftada 2 gün: 8 yemek kaşığı kurubaklagil, salata ve yoğurt.
Haftada 5 gün: Etli sebze yemeği veya ızgara et, tavuk, balık yakınında salata ve yoğurt.
Ara:
1 avuç badem, ceviz, fındık veya leblebi.
Gülben Ergen’in notu: Rejim listesi kişisel hazırlanmalı.

Paylaşmak güzeldir:

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Çalışkan yağlarla kolayca zayıflayın

Yağlarınızın yakılması amaçlı düzen ve sporun yakınında beslenmenizde bir takım farklılıklar uygulayarak rahatlıkla zayıflayabilirsiniz. Bazı arkadaşlarınızdan dahi uzun zamandır sizinle beraber olan...

Kapat