Güçlü Bağışıklık Diyeti Nedir

Güçlü Bağışıklık Diyeti Nedir?

Kış günlerinin gelmesiyle birlikte bağışıklık sisteminin zayıflaması ve hastalıklar da kapıdadır. Özellikle de havada dolaşan mikroplar ve virüsler insan vücuduna girmek için savaşır. Böylesi dönemlerde uygulanan diyetlere biraz daha dikkat etmek gerekir. Özellikle son dönemlerde güçlü bağışıklık diyeti olarak adlandırılan diyetler koca bir kışı sağlıklı ve zinde geçirmenizi sağlayabilir. Peki nedir bu güçlü bağışıklık diyeti?

Güçlü bağışıklık diyeti yağ oranı düşük, protein kaynaklı, sebze ve meyvenin bol olduğu sağlıklı diyetlerdir. Tüm proteinlerin ve vitaminlerin tüketimini sağlayan bu diyetlerde vücuda ihtiyaç duyulan her besin girmektedir. Özellikle de ara öğünlerde tüketilen C vitamini vücudu çeşitli hastalıklara karşı koruyarak ihtiyaç duyulan enerjiyi sağlamaktadır. Güçlü bağışıklık diyeti diyorsanız işte size öneriler;

  • Güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olmak istiyorsanız diyetinizde en önemli nokta kahvaltı olmalıdır. Kahvaltınız tek bir vitamin ve minerale yönelik olmamalıdır. Tüm besinleri içeren geniş bir kahvaltı ile güne enerjik başlayabilirsiniz. Yeşil çay, yumurta, peynir, zeytin, domates, salatalık ve bolca yeşillik tükettiğiniz bir kahvaltı sizi gün boyu koruyacaktır.
  • Güçlü bağışıklık diyeti için listenizde yer vermeniz gereken besinlerden bazıları lahana, portakal, mandalina, greyfurt, roka, maydanoz, ıspanak, karnabahar ve pırasa gibi mevsim sebzeleri ve meyveleridir.
  • Gün içerisinde size enerji sağlayacak kuru erik, kuru kayısı, fındık, badem ve ceviz gibi atıştırmalıklar tüketerek zinde kalmalısınız.
  • Eğer güçlü bağışıklık diyeti uyguluyorsanız bağışıklık sisteminizin güç kazanması için haftada en az 2 kez balık tüketmelisiniz. Omega-3 yağ asitleri açısından zengin olan balık bağışıklık sisteminin güçlenmesi için önemli yağ asitleri içermektedir.
  • Son olarak önerimiz ise güçlü bağışıklık diyeti listenizde çinko içeren besinlere mutlaka yer vermenizdir. Çinko bağışıklık sistemini korumak için oldukça önemli bir mineraldir. Kırmızı et, karaciğer, kuru baklagiller, fındık ve ceviz gibi kuru yemişler mutlaka tüketilmelidir.

Paylaşmak güzeldir:

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Hızlı Zayıflama Yöntemleri

Hızlı Zayıflama Yöntemleri Hızlı Zayıflama Yöntemleri Nelerdir ? Hızlı zayıflamak için en fazla dikkat edilmesi gereken konuların başında, beslenme düzeni ve harcanılan...

Kapat