Göbek Eriten Yiyecekler

Son yıllarda yetişkinlerde olduğu kadar çocuklarda bile görülen göbek sorunu her geçen gün artıyor. Vücudun en dikkat çekici noktasındaki çıkıntı nedeni ile bayanlar önem verdikleri kusursuz güzelliği kaybedebiliyor. Peki istenmeyen bu göbek yağlarından kurtulmak için neler yapılmalı? İşte sizlere göbek eriten yiyecekler ve karın bölgenizi düzleştirecek öneriler;

  • Muz: Yüksek miktarda potasyum içeren muz vücutta bulunan fazla sıvının atılmasına yardımcı olmaktadır. Diyetinizde bulunan potasyum ihtiyacınızı günlük 1 adet muzla karşılayabilirsiniz.
  • Yoğurt: Uzun süre tok kalmanızı sağlayacak olan yoğurdun sindirimi karbonhidrattan daha uzun sürmektedir. Yoğurtta bulunan probiyotikler sindirimi güçlendirerek şişkinliği azaltmakta ve kabızlığı önlemeye yardımcı olmaktadır.
  • Yeşil çay: Günlük olarak 3 fincan yeşil çay tüketimi metabolizmayı hızlandırarak ekstradan 30 kalori fazla yakmanızı sağlayacaktır. Ayrıca yeşil çay göbek bölgesindeki yağları da eritir.
  • Turunçgiller: Özellikle limon göbek eriten yiyecek listenizde mutlaka yer almalıdır. Turunçgiller egzersiz sırasında fazladan 30 kalori yakmanızı sağlar.
  • Salatalık: Yüksek miktarda su içeren salatalık idrar söktürücü özelliği sayesinde göbeğinizin düzleşmesine yardımcı olur. Ayrıca salatalıkta bulunan yüksek lif miktarı sindirime yardımcı olmasının yanı sıra uzun süre tok kalmanızı sağlar.
  • Elma sirkesi: Sindirime yardımcı olan elma sirkesini salatalarınıza ekleyebilir ya da sabahları suya bir miktar ilave ederek içebilirsiniz. Elma sirkesi aynı zamanda vücuttaki ödemi ve toksinleri atmaya da yardımcı olur.
  • Çilek: Antioksidan içeren çilek özellikle spor öncesi tüketildiğinde vücutta kas yapmanızı sağlar. Vücutta kan akışını artıran çilek aynı zamanda kaslara da oksijen gitmesini sağlar.
  • Ananas: Sindirimi kolaylaştıran ananas içerdiği früktoz sayesinde vücudunuzun şeker ihtiyacını karşılar ve atıştırmalık olarak en sağlıklı yiyeceklerden biridir.

Hangi yiyecekler göbek eritir sorunuzun cevabını yazımızda bulduğunuza inanarak sizlere son olarak tahılları da diyet listenizden eksik etmemenizi öneriyoruz.

Arananlar:
Paylaşmak güzeldir:

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

yoğurt
Yoğurt İle Zayıflama

Yoğurt İle Zayıflama Bu makalede yoğurt ile zayıflama hakkında bilgi vereceğiz. Yoğurdu belli karışımlarla yemek, düzenli olarak yoğurt diyeti uygulamak konularından bahsedelim....

Kapat