Göbek Eriten Diyet

Hemen hemen herkesin vücutlarında en hassas olduğu bölgelerden birisi göbek bölgeleridir. Aslında ayva göbek ile ilgili oldukça olumlu görüşler vardır. Ama yine de diyet yapan herkesin ilk hayali göbeklerinden kurtulmaktır. Göbek eriten diyetlerin hepsi insanlar için bir umut ışığıdır, hele ki kadınlar için. Göbek eriten diyetler her ne kadar işe yarasa da konusunda en büyük etkenlerden bir tanesi egzersiz yapmaktır.

Göbek eriten diyet için tüketilmesi gereken başlıca besin maddeleri şunlardır.

Yulaf

Sabah kahvaltısı için en iyi seçeneklerden bir tanesi yulaftır. Yulaf kan şekerini düşüren en önemli gıdalardan birisidir. Yulafın içerisinde yüksek miktarda lif bulunur buda karnınızda şişme etkisi yapar ve sizi saatlerce tok tutmaya yarar. Yani yulaf tüketirseniz saatlerce açlık hissinden kurtulmuş olursunuz. Yulaf her damak zevkine uygun olmadığı için herkes yulafı tüketemez. Sizde eğer yulaf tüketmekte zorlanan kişiler arasındaysanız yulaf yerine şeker oranı düşük olan mevsim meyvelerinden tüketebilirsiniz.

Beden,Fındık ve Ceviz

Badem, fındık ve ceviz gibi kuruyemişler göbek bölgesinde oldukça işe yarayan gıdalardır. Bu kuruyemişler göbek bölgesini oldukça inceltiyor ve saatlerce size açlık hissi vermiyor. Ara öğünlerde kuruyemişlerden bir avuç tüketirseniz eğer hem kısa sürede acıkmazsınız hem de fazla kalori almanın da önüne geçmiş olursunuz.

Zeytinyağı

Diyet yapıyor olsanız bile kesinlikle yağlardan tamamen uzaklaşmayın. Çünkü herkesin az da olsa bir miktar yağa ihtiyacı vardır. Çok az miktarda zeytinyağı tüketmelisiniz. Çünkü zeytinyağı hem sağlıklıdır hemde kolesterolünüzü kontrol altında tutar. Sadece bununla sınırlı kalmaz, tokluk hissi vererek sürekli yemeğinizi engeller.

Baklagiller

Baklagiller kalori bakımından oldukça düşüktürler bunun yanında içeriğindeki protein ve lif değerleri ile kilo vermeyi kolaylaştıran en önemli gıda maddelerindendir. Haftada en az bir kez tüketirseniz eğer bedeninize zararlı yağlar yerine bol miktarda protein ve lif almış olursunuz.

Tahıllı Gıdalar

Sağlıklı karbonhidratlar vücut için oldukça faydalıdır. Örneğin makarna, ekmek yada pirinç gibi gıdaları tüketirken lif oranları yüksek olanları tercih edin. Çünkü tam tahıllı besinler aynı şekilde tokluk hissi verir ve hemen acıkmanızı önler.

Paylaşmak güzeldir:
3 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Göbek Bölgesindeki Yağları Eritmek

Hemen hemen her bayanın problemi olan karın bölgesindeki yağlanmalar, dolayısıyla çevre ile iletişimini daha da zorlaştıracak hale getiriyor. Kilolu olmanız çevrenizi etkilemez....

Kapat