Geç Saatlerde Yemek Yemenin Faydaları

Geç saatlerde yemek yemenin hiçbir faydası olamaz. İdeal olanı akşam saat 20:00’den sonra hiçbir şey yememektir. Buradaki yazıya aldanmayın lütfen. Akşam bu saatten sonra, şekersiz çay, şekersiz limon suyu, şekersiz kahve ve su içebilirsiniz isterseniz. Ancak hiçbir şekilde yemek yemeyiniz.

Kişiler için gece yemek yemek çok keyifli bir durum olsa da mideye zararı olan bir durum olmaktadır. Ayrıca alınan her besin daha fazla kalori ve kilo olarak kişilere dönmektedir. Yendikten sonra yatıldığında vücut kendini kapattığından o besin vücut içerişinde hapsolmakta ve de yakılamamaktadır. Vücut belirli bir süreden sonra bu duruma alışacağından, kişiler acıkmasa bile buna alıştıklarından ister istemez bir şeyler yemek istemektedirler. Uzmanlar tarafından bu olay kötü bir durum gibi gözükse de, da olmaktadır.

Geç saatlerde yemek
Geç saatlerde yemek yemenin zararları

Geç saatlerde yemek yemenin faydaları içerisinde en önemlisi bazı besinlerin gece geç yenilmesi kişilerin kilo almasına değil, aslında o kiloyu vermesine, istenilen vücut formuna kavuşmalarında kişilere yardımcı olmaktadır. Fizyolojik olarak bakıldığında insanların vücutlarında saat en geç dokuzdan sonra farklı bir işlem yapılmamakta ve vücut kendini uyku moduna almaktadır. Bu yüzden uzmanlar akşam en geç saat sekizde yemek faslının bitmesini söylemektedir.

Geç saatlerde yemek yemenin faydaları konusuna geri dönersek, eğer gece geç saatlerde düşük glisemik yiyecekler tercih edilirse kişilerin kan şekeri daha da düzenli bir hale gelmekte ve ertesi sabah kişiler daha sağlam bir kahvaltı yaparak vücutlarını dengeye sokmaktadırlar. Bunun yanı sıra, geç yenilen her yiyecek vücuda sadece yağ ve karbonhidrat olarak da dönmemektedir. Bu bilgi herkesin ağzında olsa da durum böyle olmamaktadır. Yapılan bir diğer araştırmaya göre ise, gece geç saatlerde tüketilen karbonhidratı yüksek besinler, gün boyunca kişilerin iştahlarının da kontrol altında olduğunu söylemektedir. Son olarak uzmanların bu konu hakkında söylediği şey, gece alınan proteinli besinler uyku esnasında kasların gelişmesine de yardımcı olduğunu göstermektedir.

Paylaşmak güzeldir:

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Yağ Yakıcı Maydanoz Limon Kürü

Her bayan kendileri için bir şeyler yapmaktadır. Bayanların en büyük sorunu vücudundaki kilolar ve yağlar ile olmaktadır. Bu sorun yıllardır bayanların en...

Kapat