Express Diyet

Express diyet sayesinde kısa sürede arzu ettiğiniz vücuda kavuşabilirsiniz. Bu nedenle aşağıda bulunan express diyet programını takip etmeniz yeterli olacaktır.

Birinci Gün
Bir bardak ılık yarım tatlı kaşığı bal koyulmuş 8-10 damla limon sıkılmış su içilmeli ve yarım saatlik tempolu bir yürüyüş ile ter atılmalı.

Kahvaltı
Yürüyüşten hemen sonra bir orta boy salatalık yenmeli ve bir adet kabuklarıyla beraber yeşil elma tüketilmeli. Saat 11.00 ‘e gelindiğinde iki parmak kadar dil peyniri yenilmeli.

Öğle Yemeği
Bir avuç büyüklüğünde tavuk ızgara yapıp yiyeceksiniz. Küçük bir demet taze nane, roka, dereotu ve 2 hafif acı sivri biberi de yiyeceksiniz. Salataya 10 veya 15 damla limon sıkacaksınız. Ayrıca 1 çay kaşığı da zeytinyağı koyacaksınız. Öğle yemeğinden sonraki bir saat küçük bir şişe maden sodası içeceksiniz. 2 ya da 2,5 saat sonra diri ve bir sert şeftali ve de kayısı yiyeceksiniz.
Akşamüstüne gelindiğinde bir bardak light ayran içmelisiniz. İki çorba kaşığı da light yoğurt yiyeceksiniz ve çok çok az tuz koyacaksınız. Ayrıca bir bardak ılık su da içilmeli.

Akşam Yemeği
Akşam yemeğinde üç adet haşlanmış kabak olmalı. İki adet hafif acı sivri biber koyulmalı ve üzerine sos olarak iki tatlı kaşığı light yoğurt ile üç-dört adet taze soğanı doğramalısınız. Yanında da bir dilim kızarmış kepek ekmeği yiyebilirsiniz

Gece
Geceleri iki adet ceviz içini tüketmelisiniz. Ayrıca 15-20 adet tuzsuz leblebi yanında bir avuç kadar vişne de yenmeli.

İkinci Gün
Sabah 6.30-7.00 gibi kalkmalısınız. Kalkar kalkmaz ballı, limonlu su içildikten sonra en az 1 saat hafif tempolu ter atılacak şekilde yürüyüş yapmalısınız. Yürüyüşten sonra ise masaj yaptırmalısınız.
Kahvaltı
Kahvaltıda iki adet ceviz içi yenmeli, üç adet diri kayısı tüketilmeli ve dört adet de az tuzlu zeytin yenmelidir. İki ya da üç saat sonra da bir bardak light süt içilmelidir.

Öğle Yemeği
100 gram olacak şekilde light ton balıklı semizotu salatası yenilmelidir. Semizotunu saplarını da kullanınız. İki veya üç saat sonra bir kabuklu yeşil elma yemelisiniz ve de bir avuç vişne yemeyi unutmamalısınız. İki saat sonra da iki parmak dil peyniri tüketmelisiniz.

Akşam Yemeği
Akşam yemeği çerçevesinde bir tabak kadar bol sarımsaklı ve soğanlı ayrıca hafif sivri biberli taze fasulye kavurması yenilmeli. Yanında ise iki adet kepekli bisküvi tüketmelisiniz ve express diyetiniz tamamlanmış olacaktır.

Paylaşmak güzeldir:

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

7 Günde 10 Kilo Verdiren Diyet Listesi

7 günde 10 kilo verdiren diyet ile sıkı bir diyete girecekseniz ve bunu göze aldığınız takdirde 10 kilo verebilirsiniz. Eğer hazır olduğunuzu...

Kapat