Elif Sümbül Sert Nasıl Zayıfladı?

?

Çalıkuşu dizisinde aldığı sempatik rol ile gönüllerde taht kuran ünlü oyuncu , kısa sürede 33 kilo vererek yeni bir hayata başladı. Dizide “” karakteri ile akıllarda kalan Elif Sümbül hanım, nasıl zayıfladığının sırlarını magazin basınına anlattı.

 

Kilo vermek için önemli olanın, kişinin ne yediğinden çok ne yaktığıyla alakalı olduğunu söyleyen oyuncu, kilo vermek için direk dansını ön plana çıkardığını söyledi. Böylelikle oyuncu, Türk ünlüler arasında da bir ilki başarmış oldu.  Sütlü Nuriye, “insanlar istediklerini yeseler de, bu yediklerinden elde ettikleri kalorileri nasıl hızlı bir şekilde yakmaları gerekir bunu bilmeliler ve uygulamalılar” dedi.

Ben zayıfladıktan sonra basında yüzlerce yazı çıkması beni şaşırttı. Aynı zamanda kendimle gurur duydum. “?”, “Sütlü Nuriye Nasıl Kilo Verdi?” gibi manşetler beni gülümsetmedi de değil, diye de sözlerine ekledi.

 

Sağlıklı Olduğum İçin Oldukça Mutluyum.

33 kilo vererek, sağlıklı bir insanın olması gereken kiloya eriştiğini söyleyen Elif Sümbül Sert, fazla kilolarından kurtulduğu için son derece mutlu olduğunu, zira fazla kiloların insanda bir takım sağlık problemlerine de neden olduğunun altını çizdi.

, “İkinci doğumu yaptıktan sonra hızla kilo aldım. Kilolarım aslında bana çirkin bir görüntü katmıyordu. Ancak sağlığımı da olumsuz bir şekilde etkiliyordu. Bende insanların yediklerinden çok, nasıl kilo verdiklerinin önemli olduğunu düşünmeye başladım. O sırada ise direk dansına merak salmıştım. Hem eğlence olsun, hemde fazla kilolarımdan kurtulayım diye, direk dansına merak saldım. Bunu yaparak sonunda başardım. Çok şükür şuan ideal kilosunda olan bir insan olarak, hem sağlıklıyım hem de daha mutluyum” dedi.

Kilolarından Kurtulması Nasıl Oldu ve Ne Kadar Sürdü?

Herkes benim şok bir diyet uyguladığımı düşünüyordu. Ancak hiçbir diyet uygulamadım.  Eşimle ayrıldıktan sonra, çocuklarımla birlikte yeni bir hayat kurdum. Stres aslında insana bazı durumlarda insana kilo aldıran bir etken olarak bilinir. Bende bu böyle olmadı. Stres ile kilo kaybı da başladı. Aynı zamanda bitki çaylarını sevdiğim için, fazlasıyla içiyordum. Aktarlarda bulunan ve metabolizmayı hızlandıran ilaçlar kullandım. Çalıkuşu dizisinde aldığım rolden dolayı kilo vermem yasaktı. Son zamanlarda ise, kilo vermemin en büyük nedeni olan direk dansına merak saldım ve direk dansı eğitimi almaya başladım. Gerek ders esnasında, gerekse kendi başıma direk dansı yaparken fazla efor harcıyordum. İşte tam bu sürede, hızlı bir şekilde kilo vermeye başladım.

Çocuklarım ise zayıflamamdan hoşnut kalmadılar. Yeniden kilo almamı istiyorlardı. Yeni halime ne çocuklarım, nede arkadaşlarım alışamadılar. Hatta hayranlarımdan bana bir takım e-postalar geliyor. “Elif hanım nasıl zayıfladınız? Benimde kilolarımla başım dertte. Bir öneride bulunmanız mümkün mü?” diye.

Zayıflamak istiyorum, ancak zayıflayamıyorum diyen tüm hanımlara önerim; Suyu eksik etmesinler. Yemek elbette yesinler ancak aldıkları kalorileri de tüketmesini bilsinler. Mutlaka hareketli bir yaşam sürsünler. Metabolizmayı hızlandıran yiyecek ve içeceklere de kesinlikle önem versinler.

Arananlar:
Paylaşmak güzeldir:

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Sarımsak Çayıyla Zayıflama

Sarımsak Çayıyla Zayıflama Sarımsak çayı nasıl yapılır, Sarımsak çayı ile zayıflama,sarımsak çayının faydaları,sarımsak çayının yararları,sarımsak çayı içme,sarımsak çayı içmenin faydaları,sarımsak çayı içmenin...

Kapat