Doğum Sonrası Zayıflama

Gebelik boyunca onun anne adayı az ya da çok kilo alabilir. Alınan kilolar annenin gebelikten önceki kilo durumuna ve vücut yapısına bağlı olarak değişiklik gösterir. Orantılı şekilde kilo alınması çok önemlidir. Bu nedenle doğum sonrası zayıflama işlemini orantılı şekilde gerçekleştirmek için dengeli beslenmek şarttır.

Anne adayları gebelik boyunca doktorunun tavsiye ettiği şekilde besin tüketmelidir. Doğum anına kadar aşırı kilo alan annenin kilo vermesi de uzun sürecektir. Bu nedenle doğum sonrası zayıflama işlemini kolaylaştırmak için aşırı kilo alınmaması gerekir ve anca düzenli beslenme ve hamile egzersizleri ile bu durum sağlanabilir.

Doğum Sonrası Beslenmede Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar
Tatlı ve de hamur işi türünde olan yiyecekleri mümkün olduğun kadar azaltmalısınız
Çok fazla kuruyemiş tüketmelisiniz
Gün içerisinde uzun süre aç kalmamaya özen göstermelisiniz ve uzun süre aç kaldıktan sonra birden fazla miktarda yemek yememelisiniz.
Sık aralıklarla ancak az miktarda yemek yemeye özen göstermelisiniz
Ekmeği çok az miktarda tüketmelisiniz
Yağlı yiyeceklerden mümkün olduğunca uzak durmalısınız
Hamburger olarak geçen fastfood yiyeceklerden uzak durmalısınız
Sebze yemeklerini ağırlık vermelisiniz ve bol bol sebze tüketmelisiniz
Aşırı meyve tüketiminden kaçınmalısınız, meyve şeker demektir
Bol su tüketmeye özen göstermelisiniz

Doğum sonrası zayıflama işlemi için mutlaka egzersiz yapmalısınız. Size uygun olan egzersiz programını kendiniz oluşturabilirsiniz. İnternette bunun için çokça platform oluşturulmuştur. Ancak egzersizinizi mutlaka yemek yedikten iki saat sonra yapmalısınız. Ana öğünlerde az yemeli ancak ara öğünleri sıkılaştırmalısınız. Metabolizmanızı hızlandırmanız yağ yakımında etkili olacaktır. Bu nedenle olduğunuz yerde koşarmış gibi yaparak yüze kadar bile saysanız kalp atışlarınız hızlanacak ve yağ yakma işlemine başlamış olacaksınız.

Paylaşmak güzeldir:

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Bayram Sonrası Diyeti

Bayramda ne kadar dikkat etseniz de gittiğiniz yerlerde size sunulan ikramları geri çeviremezsiniz. Sunulan etler şekerlemeler ve baklavalar size kalori olarak geri...

Kapat