Diyetisyen Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

olan veya hasta olanların genelinde temel neden olarak dengesiz beslenme ya da yetersiz beslenme sorunu yatmaktadır. Bu nedenle bu gibi şikâyetleri olan herkes kolaylıkla bir diyetisyenden yardım alabilir. Hatta alması gerekiyor. Ancak günümüzde diyetisyenlik adına çok sayıda kişi bu işi yapmaktadır. olanlar ve deneme yanılma yöntemi ile bunu yapanların sayısı oldukça fazladır. Ancak temel olarak dikkat etmeniz gereken bazı şeyler vardır.

Diyetisyen seçerken öncelikle kişinin bu iş üzerinde gerçekten eğitim görüp görmediğini sormanız en doğrusudur. Bunun haricinde kurumsal bir merkezde, diyetisyenlik şartlarının yerine getirildiği bir yer olmasına oldukça dikkat etmeniz gerekiyor. Tüm bunlarla birlikte yeterlilik belgesine sahip olup olmadığını bilmenizde fayda vardır.

Diyetisyen sizi bilgilendirecek ve sizin açınızdan sunacaktır. Bu sayede kaliteli bir diyetisyen sizin için en uygun olanıdır.

Paylaşmak güzeldir:

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

5 Günde 3 Kilo verme diyeti

5 günde 3 kilo diyeti ile haftasonuna formda girebilirsiniz. Uygulaması kolay olan bu hızlı kilo verdiren diyet içinde lezzetli yiyecekler yiyebilir ve sonsuza...

Kapat