DİYETİ ANLAMAK

   Diyet, herkesçe farklı yorumlanmaktadır. Biri der ki ekmeği kesin biri derki yağı kesin biri der ki şunu yiyerek zayıflayın biri der ki çok ucuzmuş gibi alın ananas yiyin.

   Diyet, bir şeyi eksik veya bir şeyi fazla tüketmekle olmaz. Her gün 3 ana öğün ananas tüketen ve ara öğünlerinde de ananas içeren gıdalar tüketerek diyet yapan kişi zayıflayıp formuna kavuşamaz.

   Diyetin özü her şeyden kararınca yemektir.

   Diyet, vücudu sağlıklı tutarak metabolizmasını doğru çalışma düzeyine getirmektir.

   Diyet, porsiyonları küçültmektir.

   Diyetimizi hastalıklarımızı düşünerek, çok büyük sağlık problemlerimiz yok ise hangi zamanlar da neler yediğimizi hatırlayarak, daha çok hangi saatlerde acıktığımızı hatırlayarak kendimiz düzenleyebiliriz.

  Diyet 3 ana öğün adedimizi kesmeden yapmamız gereken bir uygulamadadır. Çünkü yemediğimiz taktirde metabolizmamız çalışmayacaktır.

   Diyette olması gereken 3 ana öğünün 1 tanesinde makarna, pirinç ve benzeri yemek çeşitleri bulunabilir. Aslında her şeyi bu öğünlere koyabiliriz. Şu bu uzman asla diyor dediğinizi duya gibiyim. Diyette başka tür mesela şeker gibi, kabızlık gibi bir rahatsızlığınız yok ise rahatlıkla öğünlere bu yemekleri dahil edebilirsiniz.

   Diyette ana öğünlere bu yemekleri dahil edebiliriz fakat püf noktamız 1 kahvaltı tabağına bu öğünü koymak ve 1 kahvaltı tabağına öğünü 3 adet yapmaktır.

   Diyette 3 adet kuralı şöyle gerçekleştirmeniz gerekiyor.

  • porsiyonu küçült
  • 1 karbonhidrat
  • 1 c vitamini deposu salata
  • 1 , 2 kaşık fazla yağlı olmayan hem de evde yapmış olduğunuz sağlıklı yoğurt

   Diyet aslında bu kadar kolaydır.

   Diyette bu şekilde günlük ana öğünler hazırlarsanız hafta da 2 defa tatlı ödülü bile ara atıştırmalık olarak 1 adedi geçmemek üzere kendinize ödül verebilirsiniz.

 

Paylaşmak güzeldir:

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

UYKU DİYETİ İLE KİLO VERMEK

   Diyet, uyku ve kilo vermek arasında yakın bir bağ olduğu son zamanlarda yapılan bilimsel araştırmalarla ortaya çıkmış bulunmaktadır.      Diyet...

Kapat