Diyet Önerileri

Fazla kilolarımızı verebilmemiz için oldukça başarılı bir diyet programı uygulamak gerekir, bunun için de en doğru olan şey diyet programını uzman kişilerin kontrolü altında vücudunuza uygulamamız gerekir. Sağlıklı bir şekilde kilolarınızdan kurtulmak ve özellikle göbek çevresinde oluşan yağlardan kurtulmakta başka bir derttir. İşte size kilolarınızdan kurtulurken diyet programlarınıza kesinlikle eklemeniz gereken yağ eriten bazı ipuçları.

Kilolarınızdan kurtulmak ve vücudunuzdaki yağları kolay bir şekilde eritmek için yapmanız gereken tek şey yağlarınızı yakabilmek. Bunları yapmak aslında çok kolaydır. Bu noktada iş kişinin kendisinde bitiyor. İnsanların psikolojik olarak kendisini, yağlarını eritmesine odaklaması ve ruh halinin de bu konuda artık hazır konumda olması ile ilişkili bir durum söz konusudur.

Öncelikle psikolojik olarak zihninizi yağlarınızdan kurtulmaya odaklamanız gerekiyor. Kendinizi tamamen bu psikolojiye soktuktan sonra, vücudunuzda yağ bulunan bölgeleri elinizden geldiğince zorlayın. Nasıl mı? Örnek verecek olursak karın çevrenizdeki yağlarınızdan oldukça şikayetçisiniz. Bu durumda ne yapmanız gerekiyor herkesinde bildiği gibi karın çevresindeki yağları en iyi şekilde eriten sportif hareket mekik hareketidir. Düzenli bir şekilde mekik hareketine devam ederseniz karın bölgesindeki yağlarınızın nasıl eriyip gittiğini görebilirsiniz. Sadece karın bölgesindeki yağlarınızdan kurtulmakla bitmez ayrıca düzenli mekik vücudunuzun şeklinin de çok düzgün bir hale gelmesini sağlar.

Siz günlük diyetinizi devam ettirirken bir yandan da mekik hareketine başlamış olacaksınız. İlk gün 15 ya da 20 mekik çekebilirsiniz, daha sonra her geçen gün bu sayıyı daha da artırmanız gerekir. Bir hafta boyunca sayıyı artırarak mekik çekin ve daha sonra bu sayıyı sabitleyin. 2 boyunca böyle devam etmeye özen gösterin 2 ay sonunda gözle görülür bir biçimde karın bölgesindeki yağların nasıl eridiğini görebilirsiniz.

Bunları yaparken bir yandan da uygulamış olduğunuz diyet programınıza ve beslenme listenize yağlı besinleri sokmamaya mutlaka büyük özen gösterin.

Zayıflamayı gözünüzde bu kadar da büyütmeyin. Oldukça kolay yapabileceğiniz bu zayıflama taktikleriyle çok rahat bir şekilde kilo verebilirsiniz. Sakız çiğneyin, spora başlamadan önce yeşil çay için ya da akşam yürüyüşüne çıkarken yeşil çayınızı arkadaşlarınızla beraber içtikten sonra, yürüyüşe başlayın. Bol miktarda su için.

Bunların dışında sizlere biraz teknoloji özürlü olmayı tavsiye edebiliriz. Örneğin yemekleri dışarıdan almak yerine kendi evinizden getirerek bir hareket yapmış olursunuz. Veya asansör kullanmak yerine merdivenleri tercih edebilirsiniz ya da iş yerinize eğer çok uzak değilse araba ile gitmek yerine yürüyerek gitmek gibi bunlara benzer farklı şeyleri de halihazırda yapmak yerine hareket halinde olmanız size, zayıflamanız için büyük bir avantaj sağlayacaktır. Bu tür konularda kendinizi kısıtlayarak spora yatkın bir hale gelebilirsiniz ayrıca sporla beraber daha sağlıklı yaşayabileceğinizi de unutmayın.

Elinizden geldiğince deniz ürünleri tüketmeye çalışın, mevsiminde yetişen tüm meyve ve sebzeleri oldukça beslenme listenize eklemeye çalışın. Bu şekilde yapacağınız diyet programları size sağlıklı bir biçimde kilo verdirecektir. Bu programları sportif hareketlerle de desteklerseniz, sağlıklı bir yaşama tutunmuş olursunuz. İlerde oluşabilecek pekçok hastalığı engellemekle beraber, kilo vererek istediğiniz forma ulaşabilirsiniz.

Paylaşmak güzeldir:
One Comment

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Göbek Eriten Diyet

Hemen hemen herkesin vücutlarında en hassas olduğu bölgelerden birisi göbek bölgeleridir. Aslında ayva göbek ile ilgili oldukça olumlu görüşler vardır. Ama yine...

Kapat