Çiğ Köfte Kilo Yapar mı?

Çiğ köfte gibi güzel bir nimet daha gelmemiştir dünyaya herhalde. İnce bulgurdan o kadar güzel yapılıyor ki, çeşitli baharatlar ile süslendiği vakit, acısı bile tatlı hale geliyor. İnsanlarımızın da vazgeçemediği  ? Bu sorumuzun cevabı aynı fazla asit ve şeker bulunan meyvelerin durumu ile eşdeğer. Yani fazla tüketirseniz çiğ köfte kilo yapar. Eğer rejim veya diyet yapıyorsanız, çiğ köfte de önünüzde duruyorsa tadımlık olarak 1 yada 2 tane ağzınıza atın, aklınızda kalacağına midenizde kalsın..

Çiğ köfte kalori bakımından çok az zengin bir besindir. Diyet yapan veya mı sorunu ile karşılaşırsanız bunu abartmadan çiğ köfte yer iseniz kilo alımı yaşamazsınız. İçerisinde bulundurduğu baharatlar sayesinde çiğ köfte, sindirimi hızlandıran bir yapıya sahip olup, acı özelliği ile de bağırsaktaki gereksiz bakterileri güzelce temizlemektedir. Turşu asitli olduğu için çiğ köftenin yanında fazla yememek kaydıyla turşu da tüketebilirsiniz.

Lavaş ekmeğine gelirsek, 1/4 lavaş ekmeği tüketmek sizin açınızdan daha sağlıklı olacaktır. Çiğ köfteyi sabah yiyecek haliniz yok, akşam yiyeceğiniz vakit lavaşı fazla kaçırırsanız gün boyu uyguladığınız programımınızın dışına çıkarsanız kilo verememek kaçınılmaz olur. Bu yüzden çok dikkat etmeniz gerekir. Çiğ köfte, turşu, nar ekşisi ve lavaş dörtlüsünden fazla yememek kaydıyla uzak durabilirsiniz.

Arananlar:
Paylaşmak güzeldir:
4 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Çekirdek Kilo Yapar mı? (Çekirdek Kilo Aldırır mı?)

Çekirdek, gözle göremediğimiz şeytanlardan biridir âdeta. Kültürümüze o kadar işlemiştir ki maç izlerken, film izlerken hemen hemen her şeyde çekirdek işleriz. Olur...

Kapat