Canan Karatay ve 800 TL Muayene Ücreti Yalanı!

Canan Karatay hocamızın muayene ücretinin 800 TL olması ile alakalı olarak yazıyorum bu yazıyı…”Canan Karatay için bomba iddia, muayanesi 800 TL haberi” servis edildi medyaya… Bu haber için Canan Karatay muayene ücreti yalanı ya da ücreti alıyor mu, yazarak da ulaşabilirsiniz.

Canan Karatay muayene ücreti ne kadar?
Canan Karatay muayene ücreti

Bununla ilgili olarak;

1. Viziteyi Canan Karatay hoca değil, hastane belirliyor.
(Yani hastanenin belirlediği bir ücret. Direkt hocamızın cebine giren bir ücret değil.)

2. Özel hastanelerde diğer profesör doktorlar ne kadar para alıyorlar acaba? Soralım öğrenelim.
(Bir doktor olarak, hocalarımızdan 50-100 bin lira arası para alanları biliyorum özel hastanelerden aylık.)

3. Profesör doktor muayene raici ne kadar olduğunu, sınırını TTB Türk Tabipler Birliği belirler. TTB’nin raicinden düşük alınamaz çünkü…
(Düşük alınamamasına rağmen, daha yükseklere çıkabilmektedir. Muayene ücreti 500-1000 lira arasında olan bir sürü hocamız bulunmaktadır.)

Ücretleri özel hastane hastane kendi belirliyor., TTB’ye uygun olarak. Herkes biliyor ki… %60’ı hastanenin, %40 kadar vergi, gerisi Karatay’a kalıyor!
(Yani 100 liranın 40’ı vergi, 36 lirası hastanenin, 24 lirası doktorun.)

Hastalar son derece memnun ki 9 ay sonraya randevu verilebiliyor. Bir kere için değil bu, En az 2-3 hatta 4 kez 800’e muayene oluyorlar.
(Gördüğünüz gibi her seferde 800 lira tahsil edilme durumu yok. Bu durumda muayene ücreti 250-300 liraya gelmektedir. Kimse kimseye zorla muayene ol demiyor.)

800 TL de 2016 yılından sonra, henüz kimseden alınmamıştır!
(Ancak fiyatın yüksek tutulması, daha fazla sansasyon yaratır ve daha çok okunur. O yüzden henüz olmamış bir şeyi haber içeriği olarak kullanıyorlar. Kaldı ki alınan bilgiler 800 liradan katbekat daha değerli bilgilerdir. Bir insanın hayatını tamamen değiştirebilecek bilgiler.)

Dileyen 10-15 liraya kitabını alarak, ya da hocamızın röportajlarına internetten ücretsiz olarak video ya da yazı olarak ulaşabilir.

Benim Karatay Diyeti’nin tüm hatlarına değindiği şu video favorimdir. İzlemenizi şiddetle öneririm, tüm sağlıklı yaşam önerilerine bu video değiniyor…

Gazetelere haber yapanların, bunları daha iyi biliyor olmaları gerekmez mi?
(Evet bilinmesi gerekir, ancak kasıtlı maksatlı yapılan haberler bunlar…)

Halk sağlığını savunduğundan zerre şüphemiz olmadığı için, serbest piyasa ekonomisinde muayene ücreti konusuna kimse müdahale edemez. Tek sıkıntı halkın kendisine ulaşamaması olabilirdi belki ama 10-15 liralık kitapları ile halkın her kesimine ulaşabiliyor hocamız…

Yazımızı paylaşmaya değer gördüyseniz, başkalarının da faydalanması için lütfen paylaşınız…

Sevgiyle…
Dr. Mustafa ÜYE

Arananlar:
Paylaşmak güzeldir:

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Karatay Diyeti sarkma sorunu
Karatay Diyeti Sarkma Sorunu (Sarkma Problemi Olur mu?)

Bu yazımızda Karatay Diyeti sarkma sorunu konusunu işleyeceğiz. Karatay Diyeti yapanların aklına gelen en büyük sorunlardan birisi de sarkma problemidir. Diğer diyetlerde...

Kapat