Beyaz Ekmek Obeziteye Kadar Götürüyor

Çağın en büyük sorunlarından ve hastalıklarından biri olan obezite artık yaşı küçük olan kız ve erkek çocuklarına kadar inmektedir. Bu durum ailelerin bilinçsiz bir şekilde hem kendileri hem de çocuklarına yedirdikleri besinlerden kaynaklanmaktadır. Bu yüzden pek çok yenilmemek ile birlikte, kişilerin artık hayatlarından çıkarması gerekmektedir. Bu besinlerden en büyük sorun yaratan ve kilo aldıran besini olmaktadır. Kilo almak isteyen kişiler tabi ki tüketebilmekte ancak kilo sorunu yaşayan kişilerin yememesi gerekmektedir. Uzmanların yanı sıra özellikle diyetisyenlerin yıllardır söylediği “” haberi artık insanların ilgisini çekmekte ve dikkat etmektedir.

Beyaz ekmek şişmanlatıyor.
Beyaz ekmek obezite yapıyor.

Bunun sebebi ise, artık etraftaki kilolu insan sayısı artmak ile birlikte sağlık sorunlarının çoğu da kilo alımından kaynaklanmaktadır. Tansiyon, şeker, kolesterol hastalıklarının yanı sıra romatizma, bel ve bacak ağrıları da fazla kilolardan kaynaklanmaktadır. Günde iki dilim ve daha fazla beyaz ekmek yiyen insanlar, 1 hafta boyunca tek dilim yiyenlere göre yüzde 40 oranında daha fazla yağ birikmektedir. Karaciğer yağlanmalarının en büyük nedeni olan beyaz ekmek bu yüzden sağlıklı olmamaktadır. Bununla birlikte beyaz ekmek, obezite oluşumunun en iyi dostu olmaktadır. Dışarıda yenilen fast food besinlerinin hepsinde beyaz ekmek kullanıldığından kişiler daha kolay olmaktadır. Söylendiği gibi kilo vermek için pilav ya da makarnayı kesmek yerine beyaz ekmeği kesmek hem daha kolay hem de daha çabuk sonuç gösterecek bir çözüm olmaktadır. Beyaz ekmek ile birlikte tüketilen tam buğday ekmeği bu kadar sorun olmamaktadır. Uzmanların da söylediği gibi, ekmek yenilmesi isteniyor ise tam buğday, kepek ya da tam tahıllı ekmeklerin tüketilmesi hem daha sağlıklı hem de daha lezzetli olmaktadır.

Paylaşmak güzeldir:

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Pekmez Vitamin Ve Mineral Deposu

Aileler için çocukların sağlıkları çok önemli olmaktadır. Bu yüzden verdikleri besinleri çok fazla araştırmaktadırlar. Bu besinlerin biri de pekmez olmaktadır. Sadece çocukların...

Kapat