Bacak Basen İnceltme Diyeti

Bacak Basen İnceltme Diyeti

Kalın bacaklı ve basen çevresi geniş olan kişiler basenlerinden kurtulmayı ve bacaklarını inceltmeyi isterler. Doğru uygulanan diyet ve egzersizlerle bacaklar incelebilir ve basenlerden kurtulmak mümkün olur. Bunun için bölgesel zayıflama diyetiyle basen ve bacaklarınızı inceltebilirsiniz. Diyetin yanı sıra egzersiz de yapmalısınız. Egzersiz olmadan yapılan diyetin bir faydası olmaz. Daha sıkı bacaklarınız olsun istiyorsanız diyetinizi egzersizle tamamlamalısınız.

Diyetlerde özellikle kaçınılması gereken konu yağlardır. Sağlık açısından zararlı yağlardan uzak durmalısınız. Fakat vücudun buna da ihtiyacı olduğundan sağlıklı yağlar tüketmelisiniz. Sağlıklı yağlara bakacak olursak; badem yağı, balık yağı ve zeytinyağını hayatınızdan çıkarmamanız yararınıza olacaktır.

Karbonhidratlardan uzak duran kimseler olduğu gibi bilinmeyen bir gerçek vardır ki, o da karbonhidratların zayıflamaya yardımcı olduğudur. Tahıl ürünleri vücudumuz için gerekli olan bütün besinleri içinde barındırır. Tahıl ürünleri içerisinde bulunan lifler sayesinde kişide tokluk hissi uyandırır, böylece acıkma süresi uzar ve yemek yeme ihtiyacı duyulmaz. Bu süre zarfında tahıllar vücutta yağ yakımı sağlar ve bacak inceltmeye yardımcı olur.

Protein açısından zengin olması gereken bölgesel zayıflama diyetlerinde bol miktarda protein olmasına dikkat edilmelidir. Proteinleri sayacak olursak;

Kırmızı et protein kaynaklarından biridir. Balık mutlaka tüketilmelidir. Kahvaltıda yumurta ve süt eksik edilmemelidir. Soya fasulyesi, badem, fıstık, fındık gibi bitkisel proteinlerden de bolca faydalanılmalıdır.

Basenlerinin yok olmasını ve bacaklarınızın incelmesini istiyorsanız kesinlikle alkolden uzak durmalısınız.

Bacak inceltme diyetinde en önemli gıda kayısı ve badem müslidir. Peki, müsli nasıl hazırlanır?

2 fincan yulaf ezmesi, 2 fincan kırılmış fındık içi, 1 fincan buğday, 1 fincan çekirdeksiz kuru üzüm, 1 fincan ayçiçeği tohumu, 1 fincan badem, 1 fincan ince şekilde kıyılmış kuru kayısı. Kullanabildiğiniz malzemelerin hepsini karıştırıp blenderden geçirin. Hazırlanan müsliyi 12 eşit porsiyon şeklinde ayırın ve alacağınız her porsiyonda 1 bardak diyet süte ilave ederek için.

Kahvaltıda; 1 porsiyon müsli

Ara öğünde; 1 adet yeşil elma

Öğle yemeğinde; 1 porsiyon müsli ve 1 adet muz

Ara öğünde; 1 avuç ceviz içi

Ana öğünde; temel gıdalara ilave olarak meyve

Arananlar:
Paylaşmak güzeldir:
One Comment

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Kalçaları eritmek için diyet tavsiyesi

Hemen hemen herkes kalçalarının genişliğinden şikayet eder. Bunun içinde kalçalarını inceltmek için birçok yöntem deneyen kişiler bazen bu yöntemlerden başarısız sonuçlar elde...

Kapat