9 ayda tam 52 kilo veren Fatoş Olağan: Ayaklarım bile küçüldü

Fatoş Olağan, obeziteden kurtulmak için bıçak altına yattı. Tüp mide ameliyatıyla 9 ayda 52 kilo verdi. 113’ten 61 kiloya düşen Olağan’ın ayakkabı numarası bile küçüldü.
Obezite hastası 113 kiloluk Fatoş Olağan (27), zayıflama kararı aldı. Ama doğal yoldan kilolarını bir türlü veremedi. Son çare bıçak altına yattı. 25 Haziran 2014’te tüp mide ameliyatı oldu.

9 ayda tam 52 kilo verdi. Olağan, “Doğal yolla kilo veremeyince ‘ne yapacağım’ diye düşünüyordum. Annem ameliyat için ısrar ediyordu. Anneme ‘Beni öldürmek mi istiyorsun’ diye kızarken kendimi masada buldum. 9 ayda yaşadığım değişime ben bile inanamıyorum” diye konuştu.

KİMSE ‘DUR’ DEMEDİ

İlkokul 3’ncü sınıfta geçirdiği boğaz iltihabı nedeniyle kilo almaya başladığını anlatan Olağan, o günden sonra kendisini frenleyemediğini aktararak şöyle konuştu:

“Sürekli iğne oluyordum. İnanılmaz şekilde yiyordum. Kimse de ‘Yeme dur’ demedi.”

GENÇ KIZIN HEDEFİ 60 KİLODA KALABİLMEK

Olağan, tüp mide ameliyatı ile hayatının değiştiğini açıkladı.

2 aydır kilosunun sabit olduğunu anlatan Olağan, “Kiloluyken de rahat giyiniyordum ama zayıflayınca ister istemez bütün dolap değişti. Ayakkabı numaram bile 40’tan 38’e düştü. Bu durumları gördükçe duygusal anlar yaşadığım oluyor” dedi. Şu an 61 kilo olan Olağan’ın hedefi 60 kiloda kalmak.

SİYASETÇİLERİ DE AMELİYAT ETTİK

Obezite Cerrahisi Prof. Dr. Oktay Banlı, kilolarından kurtulmak isteyenlerin son yıllarda tüp mide ameliyatına yöneldiğini belirterek, “18 ile 65 yaş aralığında herkes geliyor. Ağırlık orta yaş grubunda. 2-3 yıldır tüp mide ameliyatı çok yaygın olarak yapılıyor. Normal yolla kilo veremeyenlere bu ameliyatı yapıyoruz. Özellikle sosyal iş yaşantısı fazla olanlar tercih ediyor. Birçok siyasetçi ve sanatçıyı ameliyat ettik” dedi.

[Bugun]

Paylaşmak güzeldir:

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Kedi diyet yaptı ve zayıfladı

Bursa'da, sahibi tarafından getirildiği Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezi'nde obezite tedavisi uygulanan "Taş Kafa" adlı kedinin ağırlığı...

Kapat