5 günlük elma ve pirinç diyeti

Bu rejim yardımıyla 5 günde her gün yarım kilo vereceksiniz.

5 günlük elma ve pirinç diyeti listesi

Kahvaltı beş gün boyunca aynı: bir elma, bir yemek kaşığı elma pektini (eczanelerde rahatlıkla bulabilirsiniz ) bir bardak maden suyunda eritilerek tüketilir; veya bunun yerine bir dilim tam buğday ekmeğin üst kısmına ince bir şekilde tereyağ sürerek ve yanında yarım elma.
Öğle yemeğinin yanına konulacak garnitürde her gün için aynı: havuç, salatalık, yeşillik veya domatesle salata hazırlayıp içerisine bir çorba kaşığı elma sirkesi ve bir çorba kaşığı sıvı yağ ekleyin.
Her gün için saat 16:00 da aynı: 180 gr yarım yağlı yoğurt + yarım elma.
Sıvı tüketimi: En az bir,5 litre su için ve bitki çayı tüketin. Bu 9 gün süresince siyah çay ve kahveden uzak durmaya çalışın.

5 günlük pirinç ve elma diyeti listesi

1 gün:
Öğle: Bir tavada bir çorba kaşığı sıvı yağ ile, 30 gr ince kıyılmış dana etini soteleyin, yanına bir pul biber /büyük/ ve 40 gr /tuzsuz, yağsız/ haşlanmış pirinç ekleyerek ocaktan alın. Yemekten önce veya sonra: bir elma.
Akşam: bir elmayı ince ince doğrayın, yanına 40 gr kaşar peyniri rendesi ve 50 gr haşlanmış pirinç ekleyin, bir çorba kaşığı sıvı yağ ve bir yemek kaşığı soya ile harmanlayıp tüketin.

2. gün:
Öğle: 40 gr haşlanmış bezelye, bir elma rendesi, 30 gr haşlanmış tavuk eti ve 40 gr haşlanmış pirinci karıştırıp tüketin.
Akşam: bir elma, bir domates, 30 gr hindi jambon ve 50 haşlanmış pirinçten meydana gelen bir salata hazırlayın, üst kısmına bir çorba kaşığı sıvı yağ, bir çorba kaşığı elma sirkesi gezdirin.

3. gün:
Öğle: 150 gr balık ızgara yanına garnitür olarak da bir tane haşlanmış blendırdan geçirilmiş bir kaşık krema beraber bir elma, 50 gr haşlanmış pirinç.
Akşam: 50 gr haşlanmış pirinci yarım bardak sütle karıştırın, içerisine 2 kaşık yağsız lor peyniri ek edin, bir elma rendesi, bir kaşık soya sosu.

4. gün:
Öğle: bir tavada bir kaşık sıvı yağ ile 30 gr ince kıyılmış dana etini soteliyoruz, bir kaşık krema ekliyoruz. Yanına da kesinlikle 50 gr haşlanmış pirinç. Yemekten önce veya sonra: bir elma.
Akşam: 50 gr haşlanmış pirinci sağlamak bir elma rendesi, 35 gr beyaz peynir, bir çorba kaşığı sıvı yağ ve bir çorba kaşığı soya sosuyla karıştırıp tüketiyoruz.

5. gün:
Öğle: 80 gr beyaz eti, 150 mantarla soteleyip 50 gr haşlanmış pirinçle tüketiyoruz. Yemekten önce veya sonra: bir elma.
Akşam: bir tane ekşi elmayı ve yarım avokadoyu doğrayıp bir araya koyuyoruz, üst kısmına yarım limonun suyunu ve bir kaşık sıvı yağı gezdiriyoruz, 50 gr haşlanmış pirinç ile tüketiyoruz.

Biraz zor bir rejim, şayet neticeler muhteşem.

Paylaşmak güzeldir:

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Probiyotik ve prebiyotikler besinlerin faydaları

Diyetisyen Pınar Hamurcu prebiyotik ve probiyotik besinle ile ilgili bilgilendirdi. Sindirim sisteminde yer alan organların toplamında yüzey sahası, hemen hemen bir tenis...

Kapat