20 günlük bahar diyeti

Zayıflarken dikkat etmemiz gereken en önemli şeylerden birisi de beslenmemize dikkat etmektir. Eğer yanlış beslenirsek kilo verelim derken tam tersine kilo almış olursunuz. Kış aylarında fazla kilolarınıza dikkat etmelisiniz. Fakat havaların iyice ısınmaya başladığı bu bahar döneminde tükettiklerimize daha doğrusu beslenme alışkanlığımıza dikkat etmemiz gerekir, bunun için yemek yeme alışkanlığınızı gözden geçirin. Tatlılar, hamur işi yemekler, ağır yemekler, derken hiç farkında olmadan birde bakmışsınız ki kilolarınızdan kurtulamaz hale gel misiniz.

İşte size 20 günlük diyet sonunda 8 kiloya kadar zayıflayabileceğiniz bir program. Bu diyeti sadece bir defaya mahsus yapma hakkınız vardır. Bu diyet programını uygularken listemizden şunlar eksiliyor, zararlı yiyecekler gidiyor, yerine ise bahar menüsü geliyor. Ekmek çavdar veya tam buğday onu 100 gramı geçmeyecek bir biçimde tüketmeniz gerekir. Yeşillik, salatalık, domates, havuç, turp, maydanoz gibi salataları yemeniz ise serbest, istediğiniz kadar yiyebilirsiniz. Aksam yemeğini ise uyumadan en az iki saat önce yemelisiniz. Aksam yemeğini yedikten sonra da vaktiniz ve imkanınız varsa biraz yürümeyi tavsiye ediyoruz.

Bir günlük örnek menü:
Kahvaltıda: 1 bardak kuşburnu çayı, biraz peynir, 1 dilim ekmek, kesilmiş 1 adet salatalık.
Ara: 1 tane haşlanmış yumurta.
Öğle: Ispanak veya ısırgan çorbası, 100 gram /haşlanmış fırında et,tavuk veya balık gibi şeyler olabilir. 1 dilim ekmek, istediğiniz kadar yiyebileceğiniz salata.
Ara: 100 grama denk gelecek şekilde meyve.
Akşam: 250 gram yoğurt, istediğiniz kadar salata.

Paylaşmak güzeldir:

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Sevdiğiniz yiyeceklerle diyet yapın

Genellikle diyete yeni başlayanlar için bir yandan zayıflamaya çalışırken bir yandan da en sevdiğiniz yiyecekleri yiyememek çok zorlayıcı oluyor. Fakat farklı bir...

Kapat